Apple Macbook Pro Kronik Sorunları

0
106

Macbook Pro cihazınızda ileride karşılabileceğiniz veya şuan karşılaşıyor olduğunuz kronik problemlerden bazılarını listeledim. A1707 Kasa 2017 Macbook Pro cihazında karşılaşılan 3 kronik sorunu masaya yatırdık ve genel şikayet türleri arasında olduğunu gözlemledik.

1-Ekran menteşe gıcırtı sorunu.

2-USB Type-c portlarındaki gevşeklik ve klik sesi gelmemesi.

3-Klavyedeki tuşlardaki sallantı, hassasiyet tokluk seviyesi çok düşük.

Kendi özel Macbook Pronuzu (A1707 2017 Kasa) başka bilgisayarla (A1990 2018 Kasa) Macbook ile karşılaştırdığımda hepsini anında farkedeceksiniz. Yan yana koyup ufak bir videosunu paylaşan şikayet sahibi de aradaki farkı gözler önüne sermiş.

İnternette aynı sorunları yaşayanların paylaştıkları videolar:

https://www.YouTube.com/watch?v=_BrEToECuCs https://www.ifixit.com/Answers/View/412970/usb-C+port+getting+loose

Kendi çektiğim video: https://streamable.com/5eqo28

Macbook Pro ile ilgili bir başka sorun ise ekranı açılmayabilir. Apple 15″ Macbook Pro bilgisayarında özellikle hiçbir darbe, vurma, sürtme, düşme olmaksızın bir sabah açtığınızdada ekranın açılmadığını görebilirsiniz. Apple teknik servisine götürdüğünüzde bu sefer kullanıcı hatası diye 4000 TL ve üzeri işlem ücreti çıkartılıyor. İç ekranın kırıldığı belirtildiyse özellikle..

Laptopunuzun dış kasasında herhangi bir ezilme, ufak bir sıyrık olmasa bile böyle bir işlem ücreti çıkartabiliyorlar. Aynı durum dış ekranı için de geçerli. Kesinlikle bir şey olmadan böyle olduğunu belirttiğinizde açıp kapatırken bile olabileceği söyleniyor. Bu kadar yeni bir cihaz ve bu kadar yüksek bir ücreti Apple garantiye güvendiğiniz için alıyorsunuz elbette.

Son olarak da parmak izi gibi bir şey tanımladığınızda laptopta silince geçmiyor kronik bir sorun olduğu yetkili servislerce de kabul ediliyor. Böyle bi durumda ekran değişimi gerekli olabilir çünkü bunun ardından arkadaki küçük vidalar da aylar geçtikçe tek tek çıkıyor olabililiyor..

Ve fan sesine gelecek olursak, bilgisayar kendini yeterli derecede soğutmuyorsa buna önlem olarak bilgisayarın ısınmadan dolayı hasar görmemesi için istat indirin soğutmaya başlar ancak bu sefer de fandan çok ses çıkabilir, bu durumda da rpm sonda değil güvenilir düzeyde hizaya ayarlayın.

Ürünü kullanırken bunları gözardı etmeyin. Genel Macbook Pro Laptop Kronik Sorunları burada incelemeye devam edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here