Apple Watch’ta Ekran Sorunu ve Değişim

0
78

 

Apple Watch Series 3 38mm bir cihaza sahipseniz bu şikayet sizin işinize yarayabilir. Çünkü Apple Watch 3 serisinde buna benzer ekran şikayetleri sık karşılaşılmaya başlandı.

İlk olarak cihazınızın ekranı kendiliğinden çatlamış ve teknik servise tamiratı için gönderdiğinizde kullanıcı hatası diye geri gönderebilmekte olabilirler. Fakat bu cihazlarda Apple değişim programını başlattı. Çatlak olan saatinizi aynı iphone modellerinde olduğu gibi donanımsal veya yazılımsal bir sorun tespit edildiğinde yenisini veriyorlar.

Genelde karşılaşılan sorun ise masa üstünde şarjdayken cihaza uyku sersemliği kablosuna basıp hemen parke zemine düşürmüş olabilirsiniz. Zaten çatlak olmasından dolayı ekran paramparça olur ve kullanılmaz hale gelirse götüreceğiniz servis işte burada da çok önemli. Örneğin; Zentech servisine götürdüğünüzde ve ücretli değişim olabileceğini 1050 TL öderseniz değiştirebileceklerini söylediklerinde şaşırmayın. Çünkü Sıfırı 1500 TL olan saate değişim için 1050 TL olması zaten koca bir olay.

Sonrasında başvuracağınız nokta tabiki Apple Destek bölümünü aramak olucaktır ve bir danışmana derdinizi anlatın. Ancak yetkisini aşabilen bir tavır takınırlarsa, daha yetkili biriyle görüşmek istediğinizi söyleyin ve Apple kıdemli departmana aktarmasını sağlayın ve arıza kaydınızı oluştursunlar.

Bu saatin diğer versiyonlarda da böyle sorunlarla karşılaşırsanız yazılarımız güncelleniyor olucak. Bizi takip etmeye devam edin..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here