Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodları

0
46

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F01

Olmaması gerektiğinde motor çalışıyor Çamaşır kurutma makinenizdeki kontrol modülüne çeşitli bağlantılar vardır. Makinenizdeki nem bazı durumlarda bu bağlantıların kısa devreye neden olabilir. Bu, J3 kontrol modülü konektörüne gerçekleşmişse, motorun kapalı olması gerektiğinde çalışmasına neden olabilir. Bu durumda modülün değiştirilmesi gerekecektir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F02

Arızalı motor Bu hata kodu, hatalı bir motor, motor kabloları veya J3 konnektörünün kontrol modülüne bir kez daha neden olabilir. Cihazınızın hangi parçasının değiştirilmesinin gerektiği alt kısmına kadar test edin.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F03

Ön termistör arızalı  Bu hatanın nedeni, kurutma makinenizdeki termistör (ısıtma sensörü) ile ilgili olacaktır. J12 modül konektörüne, termistörün kendisine ve ikisi arasındaki bağlantılara ve kablolara bakmanız gerekecektir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F04

Pompa, olmaması gerektiğinde çalışıyor F1 hatasına benzer şekilde, makinenizdeki nem, kontrol modülü bağlantılarından birinde kısa devre yapmış olabilir, bu durumda J5 modül konnektörü. Konektörü kontrol edin. Bir kez daha kısa devre varsa modülün değiştirilmesi gerekecektir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F05

Olması gerektiğinde pompa çalışmıyor Eğer nem J5 kontrol modülünün kısa devreye yol açmış olmasından ötürü, aynı zamanda yukarıdan gelen sorunlara da neden olabilir ve gerektiğinde pompa çalışmayabilir. Yine bu sorunu çözmek için modülün değiştirilmesi gerekecektir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F06

Kullanılmıyor Bu hata kodu görüntülenmemelidir, böylece makinenizdeki elektronik aksamda ciddi bir sorun olabilir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F07

Alt ısıtma elemanı hatası Kurutma makinenizdeki alt ısıtma elemanında bir sorun varsa, bu hatayı görebilirsiniz. Elemanın kendisinin yanı sıra, eleman ve J4 kontrol modülü ile modülün kendisi arasındaki bağlantıları ve kabloları kontrol edin. Öğenin nasıl değiştirileceğini görmek için aşağıdaki videomuzu inceleyin:

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F08

Olmaması gereken durumlarda alt eleman açık Alt ısıtma elemanı, olmaması gerektiğinde çalışıyorsa, bir kez daha bu arıza, bir kontrol modülünün kısa devre yaptırmasından dolayı, bu durumda J4 modülünden kaynaklanabilir. Bağlantıları ve kabloları hem eleman hem de kontrol modülüne kontrol edin. Modül arızalıysa değiştirilmelidir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F09

Programlama hatası Bu hatayı görürseniz, makinenizdeki kontrol kartının değiştirilmesi ve / veya yeniden programlanması gerekecektir. Makinenizdeki elektronik aksamın yeniden programlanması, oldukça pahalı olan uzman ekipmanlara ihtiyaç duyuyor. Bu, makinenizi kendiniz tamir ettirmek yerine, kalifiye bir tamirciyle iletişim kurmanızı tavsiye ettiğimiz nadir durumlardan biri.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F10

Isıtıcı devresi hatası Kurutucu ısıtıcınızla ilgili bir sorun varsa, bu hata kodu gösterdiği gibi, J4 modül konnektörünü, ısıtıcıyı, ısıtma elemanlarını ve kabloları ve bunların arasındaki bağlantıları kontrol etmeniz gerekir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F11

Pump açık devre olarak algılanır Bu problemle birlikte kurutma makinesi pompa devresinde karşılaşırsanız, pompanın ve kablolarının ve bağlantılarının yanı sıra pompa ile ilgili kontrol modülü (J5) arasındaki kablo ve bağlantıları kontrol etmeniz gerekecektir. J5 modülünün kendisi de bir arıza geliştirmiş olabilir, ancak bu hata daha çok pompa devresinin kendisinden kaynaklanmaktadır.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F12

Ekran ve kontrol modülleri arasındaki hatalı bağlantı Kurutma makinesi ekranı kontrol modülü ile iletişim kuramıyorsa bu hata görünecektir. J9 modülü bağlantısını ve kabloları ve kabloları ve makinenizin ekranına olan bağlantıları kontrol edin. Ekranın, modülün veya kabloların, makinenizin hangi kısmının arıza kodunun ortaya çıkmasına neden olduğunu belirledikten sonra değiştirilmesi gerekebilir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F13

Arka termistör devresi hatası Bu hata, çamaşır kurutma makinesi termistöründe (sıcaklık sensörü) bir problem olduğunu gösterir. Termistörü ve kablolarını ve bağlantılarını, ayrıca J4 modülü konnektörünün kablolarını ve bağlantılarını kontrol edin.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F14

Üst eleman arızası Bu arıza kodu, çamaşır kurutma makinenizdeki üst eleman ile ilgilidir. Ana kontrol modülüne J4 bağlantısı gibi eleman veya kablo bağlantıları veya bağlantıları hatalı olabilir. Arıza, makinenizdeki nem nedeniyle kısa devre yapmış olan kablolamadan da kaynaklanabilir. Modül kendisi genellikle bu arızayı oluşturur ve makinenizde değiştirilmesi gerekebilir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F15

Olmaması gereken üst öğe açık J4 konnektörü kısa devre yapmışsa, bunun tersi bir etkiye de sahip olabilir, bu da öğenin kapalı olması gerektiğinde açık olmasına neden olabilir. Yukarıdaki gibi, modül bu sorunun yaygın bir nedenidir, fakat problem aynı zamanda ısıtma elemanı ve eleman ile modül arasındaki kablolamadan da kaynaklanabilir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F16

Çalışmıyor Kullanılmıyor

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F6

Arızasına göre bu hata kodu kullanılmaz, eğer görüyorsanız makinenizdeki elektronik aksamda ciddi bir sorun olabilir.

Ariston Kurutma Makinesi Hata Kodu F17

Ana röle kontakları kapalı kaynaklı Bu hata oluşursa kontrol modülünüzün değiştirilmesi gerekecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here