Bosch Bulaşık Makinesi Hata Kodu E04

0
506

 

Bosch bulaşık makinesi ekranda E04 hata kodunu gösteriyorsa ne yapmalısınız? Bu hata su akış sensörü arızasını gösterir. Örneğin, bir tıkanıklık var.

E04 Hata kodu ne anlama geliyor?

Bir yıkayıcı, akış sensörü bozulduğunda ve enjektörler arızalandığında E04 hatasını gösterebilir. Tıkanma veya yüksek su sertliği nedeniyle, jetler sprinklerdeki deliklerden iyi geçmez ve bu da cihazın kırılmasına neden olur. Su zorlukla girer, ancak bu pozisyon kritik değildir ve arızayı kendiniz ortadan kaldırmaya çalışabilirsiniz.

Sorun nasıl çözülür?

İlk olarak, arızanın gerçekten gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol etmelisiniz ya da sistemde bir arıza var.

E04 kodunu sıfırlamayı deneyin:

  • Bosch bulaşık makinesini elektrik şebekesinden ayırın;
  • 10-15 dakika bekleyin;
  • Cihazı tekrar başlatın.

Simgeler ortadan kalktıysa, her şeyin yolunda olduğu anlamına gelir. Ancak, cihaz hatayı tekrar görüntülerse, işlem yapmanız gerekir.

Ne yapalım? Yağmurlama makinesini temizlemeye çalışın:

  • Ayrıntıyı kaldır.
  • Akan suyun altında durulayın.
  • Memeleri (delik) bir kürdan kullanarak temizleyin.

Bulaşık makineleri için özel bir tuz kullanın. Suyun sertliğini azaltmanıza ve parçalar üzerinde kireçli birikintilerin oluşmasını önler.

Parçalar temizlenirse ne yapılır, ancak hata kodu tekrar belirir mi?

Bosch bulaşık makinesi hata kodu e04 Daha sonra akış sensörünü değiştirin. Nozullara giren su miktarını kontrol etmek için tasarlanmıştır. Bu eleman, normal basınç anahtarı yerine bazı Bosch modellerinde kurulur. Durdurma sinyali kontrol modülünü sensörden bilgilendirir. Sonuç olarak, cihaz su alımını durdurmaya programlanmıştır.

Değiştirme için yedek parça seçerken bulaşık makinenizin işaretine ve modeline odaklanmanızı öneririz. Tüm bileşenlerin orijinal olduğuna dikkat edilmelidir.

Bu tür arızaları önlemek için, sadece ekipmana zamanında dikkat edin. En az ayda bir kez, filtreleri ve diğer parçaları temizleyin. Ölçek görünümünü önlemek için araçları kullanın.

Bosch Bulaşık Makinesi E05 (veya F05) hata kodu

E05 veya F05. Bulaşık makinesi deposu suyla doludur. Bu hata, bulaşık makinesi gerektiğinden daha fazla su kazandığında oluşur ve su seviyesi sensörü bu işlemi zamanında durduramaz. Yani, su seviyesi sensörü ile ilgili sorunlar var. Sorunu ortadan kaldırmak için yapmanız gerekenler:

  • su seviyesi sensörü borusunu kir ve tıkanıklık açısından kontrol edin;
  • yanan için sensörle ilgili kontakları ve kabloları kontrol edin;
  • herhangi bir hasar için dolum vanasını kontrol edin. Belki bir sebepten dolayı tamamen engellenemez ve su bulaşık makinesine girmeye devam eder.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here