Bosch Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri

0
100
Döngü süresi uzatıldı. Bu bir hata değil.
Köpük algılama özelliği, köpük miktarını azaltmak için ilave bir durulama döngüsünü aktive etmiştir. Daha uygun miktarda deterjan ekleyin. Bu bir hata değil.
Dengesizlik dengeleme sistemi, yükü tekrarlanan dönüşlerle dengelemeye çalışıyor.Her zaman davulu büyük ve küçük eşyalar ile birlikte yükleyin . Bu bir arıza değildir.
Çamaşır yükü büyük olabilir ve mofe süresi gerektirir. Daha büyük yükler için ek yıkama süresine izin verin.Kapı açılamıyor. Çocuk kilidi aktif. Çocuk kilidini devre dışı bırakın;
Güç kesintisi. Güç geri geldiğinde kesintili bir döngü devam edecektir. Bir elektrik kesintisi sırasında çamaşırlar çıkarılacaksa döngü çalışıyor ve / veya güvenlik
nedenleriyle kapı kilitli. Döngü bitene kadar bekleyin. Fiş gevşek veya takılı değil.Sebebi ortadan kaldır.
Döngü seçici, döngü bitmeden önce Kapalı konumuna çevrilir. Bir cyde seçin. Cihaz kapatılıp açılmış olsa bile kapı açılamıyor. Çocuk kilidi aktif. Çocuk kilidini devre dışı bırak.
Güvenlik nedeniyle kapı su seviyesi, sıcaklık veya yüksek tambur hızı nedeniyle kilitlenmiştir. Cihaz kapatılıp tekrar açılsa bile çevrim çalışmaya devam eder. Çocuk kilidi aktifCihaz çalıştırılamaz. Ekran alanında gösterildiği gibi “Çocuk kilidi aktif”. Çocuk kilidi aktif.Kontrol lambaları yanmıyor. Bir sigorta attı. Devre kesiciyi sıfırlayın.
Bu arıza tekrar ederse Müşteri Hizmetlerini arayın.
  
Güç kesintisi. Güç geri geldiğinde kesintili bir döngü devam edecektir. Bir elektrik kesintisi sırasında çamaşırlar çıkarılacaksa döngü başlamıyor. Başla / Bekle göstergesi ışığı yanıp söner.Başla / Bekle düğmesine basılmamış. Başlat / Duraklat düğmesine basın. Döngü başlamıyor. ”Kapıyı kontrol et! ”Gösterge alanında gösterilir. Kapı düzgün kapatılmamış. Çamaşırların kapı içinde sıkışıp tutulmadığını kontrol edin.
Kapıyı kapatın (bir tıklama duyulmalıdır), döngü devam eder. Döngü başlamıyor. Göstergede “Gerçek Zaman Gecikmesi” gösterilir. Bitiş zamanı seçildi ve etkinleştirildi. Yok. Cihaz otomatik olarak başlar. Saat ayarlanamaz. Cyde çoktan başladı; Bir döngü başladığında,
dock ayarlanamaz. Döngü bitene kadar bekleyin. Menü düğmesine basılsa bile “Saat ayarla:” metni ekran alanında kalır. Ayar saatten dakikaya değişti; her iki seçim noktası da aynı metne sahiptir. Yok. Zaman gösterilmez. Zaman ayarlanmadı. Ayarlanan zaman bitiş zamanı
seçilemez. Zaman ayarlanmadı.
Cyde çoktan başladı; Bir döngü başladığında, bitiş zamanı artık seçilemez. Döngüyü başlatmadan önce, istenen bitiş zamanını seçin ve başlatın. Döndürme hızı seçilemiyor. İplik zaten devam ediyor; döngüsü sırasında hız değiştirilemez. Eğirme öncesi hızı seçin. Çocuk kilidi seçilemez. Döngü zaten başladı. Çocuk kilidi duraklatma modunda seçilebilir. Deterjan dağıtıcısındaki deterjan artığı.Deterjan nemli veya topaklıydı. Deterjan kartuşunu temizleyin ve kurulayın Sıvı deterjanları ölçmek için deterjan şişesinin kapağını kullanın.Su makineye girmez veya deterjan yıkanmaz.
“Su musluğunu kontrol edin!” Gösterge alanında gösterilir.Su musluğu açılmamış.Su musluğunu aç.
Döngü devam ediyor.
Besleme hortumu bükülmüş veya sıkışmış. Sebebi ortadan kaldır.
Besleme hortumundaki süzgeçler tıkalı. Su giriş süzgeçlerini temizleyin
Aquastop® Hortum güvenlik özelliği aktifleştirildi.Güvenlik göstergesini kontrol edin. Kırmızı ise. hortumu değiştirin.
Aquastop® tetiklenir. Su musluğunu kapatın ve sızıntıyı araştırın.
Su basıncı çok düşük. Sebebi ortadan kaldır. Su, tamburda görülemez.Bu bir hata değil.
Su seviyesi tamburun görünen kısmının altındadır.
Yıkama çözeltisi tamamen boşaltılmamıştır. “Suds veya bloke pompa?”Gösterge alanında gösterilir. Gelecekteki yıkama yükleri için daha az deterjan kullanın. Yüksek Verimlilik yıkayıcınız için özel olarak tasarlanmış deterjanlar daha az köpük üretir ve ambalaj üzerinde “HE” harflerini tetikler.
Pompa engellendi. Su tahliye borusunu ve / veya tahliye hortumunu temizleyiniz. Makinenin altından su akıyor. Besleme hortumunun dişi sıkışık değildir. İpliği sıkın.
Boşaltma hortumunda sızıntı boşaltma hortumunu değiştirin. Deterjan dağıtıcısından çıkan köpüklerde çok fazla sabun veya HE olmayan sabun kullanılırsa, pompa köpük çıkarmaz. 1 çorba kaşığı yumuşatıcıyı 1 pt (Vi litre) su ile karıştırın ve deterjan bölmesine dökün (bunu dış mekan (su geçirmez) kumaş ile yapmayın). Gelecekteki yıkama yükleri için daha az deterjan kullanın. Yüksek Verimlilik yıkayıcınız için özel olarak tasarlanmış deterjanlar, daha az köpük üretir ve ambalaj üzerinde “HE” harflerini tetikler (“HE” sembolünü arayın). Bu bir hata değil.
Dengesiz yük tespit sistemi, yükü tekrarlanan dönüşler ile dengelemeye çalışır. Her zaman davulu birlikte birkaç büyük ve küçük eşyayla birlikte yükleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here