Bosch Çamaşır Makinesi Hata Kodu E27 veya F27

0
33

Bosch Çamaşır Makinesi Hata Kodu E27 veya F27 yıkayıcılar, yaygın sorunları teşhis etmek ve düzeltmek için kullanılan yerleşik hata kodu setleri ile birlikte gelir. E27 kodu genellikle Bosch kılavuzlarında listelenmez, ancak yıkayıcı kapısı kilidi ile ilgilidir.

Bosch Çamaşır Makinesi Hata Kodu E27

Bosch E27 Hata Kodu aldığınızda yapmanız gerekenler, Makine takılı olduğu prizde elektrik olduğundan emin olun. Kapı kilit dili anahtara tam basmıyor olabilir. Kapağın tam kapalı olduğundan emin olun. Kapı emniyet anahtarı arızalı olabilir. Bu durumda teknik servisten yardım isteyiniz. Su kesintisi yaşıyor olabilirsiniz. Su şebekesinde kesinti olmadığından emin olun veya besleme vanasının açık olup olmadığını kontrol ediniz.

Musluk filtresi tıklanmış olabilir, Kazana çamaşır sıkışmış olabilir.

Bu tür ufak sorunları kontrol etmeden çoğu zaman teknik servislerden yardım istenildiğine şahit olmuşuzdur. Ayrıca çamaşır makinesi kullanma kılavuzundan bu tip durumlarda yardım alabilirsiniz ve küçük çaptaki problemleri kendiniz giderebilirsiniz. Sitemiz üzerinde istediğiniz kategoride beyaz eşya türüne göre marka ve model olarak hata çözümlerini bulabilirsiniz.

Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E27 veya F27 Bosch çamaşır makineleri, ortak sorunları teşhis etmek ve çözmek için yerleşik hata kodları ile birlikte gelir. E27 kodu genellikle Bosch kılavuzlarında listelenmez, ancak disk kapı kilidine işaret eder.

ETKİLERİ

Kapı kilidi düzgün kapanmayacak veya kapı kilidi sensörü yıkama kontrolörüne doğru mesajı göndermeyecektir.

LCD EKRAN

ekran yıkayıcıda E27 hatası yanıp söner ve mevcut yükü durdurur. Çamaşır makinenizi 30 dakika fişten çekin ve ardından tekrar fişe takın.

HUSUSLAR

Sensörü sıfırlamak için kapağı iki veya üç kez açın ve kapatın. Bazen kapı çok sert kapatıldı ve sensör değeri başarısız oldu.

ÖNLEME / ÇÖZÜM

Camdaki kapı kilidi tertibatının yerini alır. Doğru parça numaraları için çamaşır makinenizin kullanım kılavuzuna bakın.

GARANTİ

Bosch çamaşır makinenizin hala garanti kapsamında olup olmadığını kontrol edin. Eğer öyleyse, hatalı kapı kilitleri için yedek parça ve servis alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here