Bosch Mikrodalga Sorunlarını Giderme

0
92

 

Bosch Mikrodalga Sorunlarını Giderme fırınlar dahil olmak üzere ticari ve konut kullanımı için çok çeşitli ürünler üretir. Bosch mikrodalga fırınlar birkaç farklı boyut ve stilde mevcuttur ve konveksiyonlu pişirme, değişken zaman ve sıcaklık kontrolü gibi farklı özellikler sunar. Bir Bosch mikrodalga fırında sorun giderme, sorunun nedenini belirlemenize ve düzeltmenize yardımcı olabilir.

Bosch BL serisi mikrodalga sorunlarını giderme

SORU ÖNERİLEN ÇÖZÜMLER
En yüksek ayarda eleman çevrimleri Bu normaldir. Sıcaklık sınırlayıcısı, cam seramik yüzeyini aşırı yüksek sıcaklık hasarlarından korumak için otomatik olarak çalışır.
Eleman normalden daha fazla çevriliyor – Tava tabanı bükülmüş ve ısıtma yüzeyi ile tam temas halinde değil.
  – Tava taban çapı, elemanın boyutu için çok küçük.
  – Tava malzemeleri kuru kaynatıldı.
  – Kazanın malzemesi zayıf bir ısı iletkenidir; ısı transferleri çok yavaş
  – Eleman tava olmadan açıldı. (Zone SMART ile CET Modelleri veya CEP kapalı.))
Bir eleman açıldığında hafif bir koku fark edilir Normaldir ve birkaç kullanımdan sonra kaybolacaktır.
Yanıp sönen kontrol ışıkları Eksik bir ayarı işaret eder; başka bir işlem gerektiriyor. Örneğin, yanıp sönen ışık halkaları, numaralandırılmış bir ısı ayarına dokunmayı gerektirir.
Ocak üstü kontrolleri açılmıyor – Kontrol paneli KİLİTLİ. Işık sönene kadar Panel Kilidi’ne dokunun ve basılı tutun.
  – Bir sigortanın atıp yanmadığını veya devre kesicinin atıp açmadığını görmek için güç kaynağını kontrol edin.
Ocak üstü kendi kendine kapandı Güç Pedi veya Eleman Pedi istemeden dokunuldu. Kumandayı sıfırla.
Sıyırıcı için yedek jilet Kazıyıcı, tek kenarlı, paslanmaz çelik bıçaklarla paketlenmiştir. Değiştirmek için standart bir tek kenarlı bıçak kullanın.

Bosch EN serisi mikrodalga sorunlarını giderme

Bosch, EN serisi mikrodalgaların üretimini birkaç yıl önce durdurdu.  Bu serideki en popüler modellerden biri Bosch EN 60705’tir. Bugün Alman şirketi tarafından üretilen en son modellere kıyasla, sınırlı sayıda fonksiyona sahip oldukça basit bir mikrodalga idi. Yine de çeşitli yemekler yapabilir, ısınabilir veya ürünleri çözebilir.

SORUN MUHTEMEL NEDEN DÜZELTİCİ EYLEM / NOTLAR
Cihaz çalışmıyor. Fiş
şebekeye bağlı değil .
Fişe takın.
  Elektrik kesintisi. Mutfak lambasının yandığını kontrol edin
.
  Sigorta atmış. Cihazın
sigortasının
tamam olduğundan emin olmak için sigorta kutusuna bakın .
  Çalışma hatası. Sigorta kutusundaki devre kesiciyi kapatın . Yakl.
10 saniye tekrar açın.
Cihaz çalışmıyor.
Ekranda bir pişirme süresi görünür.
Başla Beklet Ayar yapıldıktan sonra düğmeye basıldığında değildi. Düğmesine basın Başla Beklet veya
cihazı kapatın.
Mikrodalga açılmıyor. Kapı uygun şekilde kapatılmamış. Artık yiyeceğin veya yabancı bir nesnenin kapıda sıkışık olup olmadığını kontrol edin.
  Başla Beklet Düğmesine basıldığında değildi. Başla Beklet Düğmesine basın  .
Yiyeceklerin ısınması öncekinden daha uzun sürer . Mikrodalga güç ayarı çok düşük. Daha yüksek bir mikrodalga güç ayarı seçin.
  Cihazın içine normalden daha fazla miktarda yiyecek yerleştirdiniz. Miktarı ikiye katlayın = pişirme süresinin neredeyse iki katı,
Bir sinyal duyulur. Ekrandaki iki nokta yanıp sönüyor. Cihaz gösteri modunda. 1. 1I3 düğmesine basın.
2. düğmesini 3 saniye basılı tutun.
Gösteri modu devre dışı bırakılmıştır.
Cihaz başladıktan kısa bir süre sonra kapanıyor. Ekranda “H95” hata mesajı görünüyor. Kapı uygun şekilde kapatılmamış. Kapıyı tekrar açın ve düzgün bir şekilde kapatın, bu işe yaramazsa, satış sonrası servis ile iletişime geçin.
Ekranda “E723” hata mesajı görünüyor. Kapı uygun şekilde kapatılmamış. Cihazı CJ) tuşuyla açıp kapatın.
Ekranda “Er1” hata mesajı görünüyor. Sıcaklık sensörü arızalı. Satış sonrası servisi arayın.
Ekranda “Er11” hata mesajı çıkıyor. “Düğme sıkışmış” Düğmeler kirli veya mekanikler sıkışmış. Tüm düğmelere birkaç kez basın. Düğmeleri kuru bir bezle temizleyin. Cihaz kapağını açıp kapatın. Bu işe yaramazsa, satış sonrası servise danışın.
Ekranda “Er4” hata mesajı görünüyor. Aşırı aşırı ısınma var (içinde bir yangın olabilir). Mikrodalga gücü ayarı çok yüksek. Kapıyı açma. Şebeke bağlantısını kesin veya
sigorta kutusundaki sigortayı kapatın ve soğumaya bırakın.
Ekranda “Er18” hata mesajı görünüyor. Teknik arıza Satış sonrası servisi arayın.

Bosch HBL serisi mikrodalga sorunlarını giderme

Alman elektronik üreticisi Bosch tarafından üretilen duvar fırınları, Bosch HBL serisi olarak adlandırılan bir dizi ürüne dahil edilmiştir. Şu anda yaklaşık 40 ürün var. Tekli fırınlar, çiftli fırınlar ve karma fırınlar dahil olmak üzere bu hatta çeşitli mikrodalga türleri vardır. Tekli fırınların pişirilmesi, kızartılması ve kızartılması için tek bir fırın varken, çift fırınların daha küçük üst fırında ızgaraları vardır.

FIRIN SORUNU MUHTEMEL NEDENLER VE ÖNERİLEN ÇÖZÜMLER
Fırın kapağı kilitlidir ve soğutulduktan sonra bile açılmaz. Fırını devre kesiciden kapatın ve beş dakika bekleyin. Kesiciyi tekrar açın. Fırın kendini sıfırlamalı ve çalıştırılabilir olmalıdır.
Fırın ısınmıyor. Devre kesiciyi veya sigorta kutusunu evinize kontrol edin. Fırına uygun elektrik gücü olduğundan emin olun.Fırın sıcaklığının seçildiğinden emin olun.
Fırın eşit şekilde pişmiyor.  
Pişirme sonuçları beklendiği gibi değil. Gerekirse fırın kalibrasyonunu ayarlayın.
Yiyeceklerin pişirilmesi beklenenden daha uzun sürüyor. Fırın, doğru sonuçlar elde etmek için dikkatlice kalibre edilir. Bununla birlikte, eğer yiyecek sürekli olarak çok kahverengi ya da çok hafifse, sıcaklık dengelenebilir.
Yemekler aşırı pişmiş. Fırın, doğru sonuçlar elde etmek için dikkatlice kalibre edilir. Bununla birlikte, eğer yiyecek sürekli olarak çok kahverengi ya da çok hafifse, sıcaklık dengelenebilir.
Konveksiyon Bake sonuçları beklendiği gibi değil. Fırın sıcaklığı manuel olarak 25 ° F düşürülmelidir. Gerekirse fırın kalibrasyonunu ayarlayın.
Fırın sıcaklığı çok sıcak veya çok soğuk. Fırın termostatı ayar gerektirmektedir.
Fırın ışığı düzgün çalışmıyor. Gevşek veya arızalıysa ampulü değiştirin veya yeniden takın. Ampule parmaklarınızla dokunmak, ampulün yanmasına neden olabilir.
Fırın ışığı kapanmıyor. Fırın kapağındaki tıkanıklığı kontrol edin. Menteşenin bükülmüş olup olmadığını kontrol edin.
Objektif kapağı ışıktan çıkarılamıyor. Lens kapağının çevresinde toprak birikmesi olabilir. Lens kapağını çıkarmadan önce lens kapağı alanını temiz ve kuru bir havlu ile silin.
Fırın kendi kendini temizlemiyor. Kendi kendine temizlemeden önce fırının soğumasını bekleyin. Kendi kendine temizlemeden önce daima gevşek toprakları veya ağır yayılmaları temizleyin. Fırın çok kirliyse, fırını maksimum kendi kendine temizleme süresi için ayarlayın.
Saat ve zamanlayıcı düzgün çalışmıyor. Fırına elektrik geldiğinden emin olun.
ME ”ve ekranda bir sayı belirir ve bip sesi duyulur. Bu bir hata kodudur. Bip sesini durdurmak için herhangi bir tuşa basın veya topuzu çevirin. Gerekirse fırını sıfırlayın. Arıza kodu kalırsa, arıza kodunu kaydedin, fırını iptal edin ve yetkili servis teknisyenini arayın.
Yeni bir fırında fırın açıldığında güçlü bir koku vardır. Bu, yeni bir fırında normaldir ve birkaç kullanımdan sonra kaybolacaktır. Kendi kendini temizleme döngüsünü çalıştırmak da “kokuyu daha hızlı yakar.”
Bir tuşa dokunduğunuzda kontrol tepki vermiyor. Yüzeyin temiz ve kuru olduğundan emin olun. Dokunmatik tuşun ortasına dokunun. Parmağınızın düz kısmını kullanın.
Fan, konveksiyon kullanmayan modlarda çalışıyor Bazı modellerde, konveksiyon fanı, fırın ön ısıtma yaparken çalışır. Bu normal.
Sıcak hava veya buhar, fırın havalandırma deliğinden çıkar. Fırın menfezinden çıkan buhar veya ılık havayı görmek veya hissetmek normaldir. Havalandırmayı tıkamayın.
Soğutma fanı, fırın kapalı olsa bile çalışır. Bu normal. Soğutma fanı çalışmaya devam edecektir. fırın kapatıldıktan sonra bile, fırın yeterince soğuyana kadar.

Bosch HMB serisi mikrodalga sorunlarını giderme

Bosch HMB, Alman mühendislik ve elektronik şirketi Bosch tarafından üretilen yerleşik mikrodalga hattının adıdır. Zarif görünümlere ve birçok özelliğe sahip, siyah ve paslanmaz çelik olarak mevcuttur. Beyaz dokunmatik kontrol LCD ile donatılmış bu mikrodalgalar, Bosch duvar fırınlarını mükemmel şekilde tamamlamak için tasarlanmıştır. HMC fırın hattı 2.1 cu’dur. ft. büyük pişirme alanı ve 1200 Watt’lık güç.

SORUN MUHTEMEL NEDEN ÇARE
Fırın açılmayacak. Fırın güvenli bir şekilde takılmamıştır. Fişi prizden çıkarın, 10 saniye bekleyin ve tekrar takın.
  Devre kesici veya sigorta attı veya yandı. Devre kesiciyi sıfırlayın veya sigortayı değiştirin.
  Prizde bir sorun var. Çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için başka bir cihazı prize takın.
Fırın pişirmeye başlamaz. Kapı tamamen kapalı değil. Fırın kapağını emniyetli bir şekilde kapatın.
  Programlamadan sonra Start Pad’e basılmadı. Start Pad’e basın.
  Fırına zaten başka bir program girildi. Önceki programı iptal etmek ve yeni programa girmek için Pause / Stop Pad düğmesine basın.
  Program doğru değil. Kullanım Talimatlarına göre tekrar programlayın.
  Duraklatma / Durdurma Pedi yanlışlıkla basılmıştır. Fırını tekrar programlayın.
Cam Tepsi sallanıyor. Cam Tepsi, Makara Halkası üzerine düzgün şekilde yerleştirilmemiş veya Makara Halkasının altında yiyecek var. Cam Tepsi ve Silindir Halkasını çıkarın. Nemli bir bezle silin ve Silindir Halkasını ve Cam Tepsiyi uygun şekilde sıfırlayın.
Fırın çalışırken, Cam Tepsiden gürültü geliyor. Silindir Halkası ve fırın tabanı kirli. Bu parçaları Mikrodalga fırınının Bakımı ve Temizliği uyarınca temizleyin.
Ekran Penceresinde “LOCK” kelimesi görünür. ÇOCUK KİLİDİ ​​etkinleştirildi.  

Bosch HMC mikrodalga sorun giderme

İkisi bir arada mikrodalga fırın ve konveksiyonlu fırın satın almak isteyenler için Bosch HMC serisi üretildi.  Bu, güçlü bir 1700 W konveksiyon elemanı ile donatılmış bir dizi hızlı fırındır. Buna ek olarak, bu mikrodalgaların bazıları dokuz otomatik şef döngüsü (pişirme programları) gibi bir avantaja sahiptir. Bu özellik, kızartma sıcaklığının bir döngü sırasında tamamen aynı kalması anlamına gelir.

SORUN ÖNERİ
Mikrodalganın ekranı
ve fırın çalışmıyor.
Fişi topraklı bir elektrik prizine doğru şekilde takın.
Ev devre kesicisini sıfırlayın veya yanmış sigortaları değiştirin.
Fırın ekranı çalışıyor, ancak fırın çalışmayacak. Fırın kapağının güvenli bir şekilde ve tamamen kapalı olduğundan emin olun.
Ambalaj malzemesinin veya başka malzemelerin kapı contasına yapışıp yapışmadığını kontrol edin.
Fırın kapısında hasar olup olmadığını kontrol edin.
Sil / Kapalı tuşuna iki kez basın ve pişirme talimatlarını tekrar girmeyi deneyin.
Pişirme süresi bitmeden güç kesilir. Saati ve tüm pişirme talimatlarını sıfırlayın.
Ev devre kesicisini sıfırlayın veya yanmış sigortaları değiştirin.
Sil / Kapalı tuşuna iki kez basın ve pişirme talimatlarını tekrar girmeyi deneyin.
Mikrodalga güç seviyesi, güç seviyesi 10’dan güç seviyesi 8’e geçer. Fırın% 100 güç seviyesinde 30 dakikadan daha fazla pişecek şekilde ayarlanmışsa, aşırı pişirmeyi önlemek için gücü otomatik olarak% 30 güç seviyesine düşürür.
Kıvılcım veya yay görüyorsunuz Metalik kapları, pişirme kaplarını veya metal bağları fırın boşluğundan çıkarın. Alüminyum folyo kullanıyorsanız, sadece dar şeritler kullanın ve folyo ile iç fırın duvarları arasında en az bir inç boşluk bırakın.
Döner tabla sesler çıkarıyor veya yapışıyor. Metal tepsi döner tablasının altını ve fırın boşluğunun altını temizleyin.
Metal tepsi döner tablasının doğru yerleştirildiğinden emin olun
Mikrodalga fırınınızı kullanmak TV veya radyo parazitine neden olur Bu, saç kurutma makineleri gibi diğer küçük cihazların neden olduğu girişime benzer. Mikrodalga fırını televizyonunuz veya radyonuz gibi diğer cihazlardan uzağa taşıyın

Bosch HMV serisi mikrodalga sorunlarını giderme

Bosch HMV, çeşitli mikrodalga fırınlara sahip bir hattır. En düşük 1000 W ile 1500 W arasında değişen güçte fırınlar gibi umut verici sonuçlar veriyorlar (konveksiyonlu pişirme kullanıyorsanız).  Hepsinde oldukça geniş bir pişirme kabini var, bazıları kolay okunabilen beyaz led harfleriyle LCD ekrana sahip. Ayrıca, tüm modeller çok hızlı bir havalandırmayı paylaşır (modele bağlı olarak 385 CFM veya 300 CFM).

SORUN ÇÖZÜM
Mikrodalganın ekranı veya fırın çalışmıyor • Özellik fişi topraklı bir prize takın.
• Priz bir duvar anahtarı ile kontrol ediliyorsa, duvar anahtarının açık olduğundan emin olun.
• Fişi prizden çıkarın, 10 saniye bekleyin, ardından mikrodalga fırını tekrar takın.
• Ev devre kesicisini sıfırlayın veya yanmış sigortaları değiştirin.
• Farklı bir cihazı prize takın. Diğer cihaz çalışmayacaksa, prizi yetkili bir elektrik teknisyeni tarafından tamir ettirin.
• Mikrodalga cihazını farklı bir elektrik prizine takın.
Fırın ekranı çalışıyor, ancak fırın çalışmayacak • Fırın kapağının sağlam ve tamamen kapalı olduğundan emin olun.
• Ambalaj malzemesinin veya başka malzemelerin kapı contasına yapışıp yapışmadığını kontrol edin.
• Fırın kapısında hasar olup olmadığını kontrol edin.
• DURDUR / iptal pedine iki kez basın ve pişirme talimatlarını tekrar girmeyi deneyin.
Pişirme süresi bitmeden güç kesiliyor • Bir elektrik kesintisi olmuşsa, fişi prizden çekin; 10 saniye bekleyin, sonra mikrodalgayı tekrar takın.Elektrik kesintisi varsa, göstergedeki zaman göstergesi 00:00 gösterecektir.
• Saati ve pişirme talimatlarını sıfırlayın.
• Ev devre kesicisini sıfırlayın veya yanmış sigortaları değiştirin.
• DURDUR / iptal pedine iki kez basın ve pişirme talimatlarını tekrar girmeyi deneyin.
• Farklı bir cihazı prize takın. Diğer cihaz çalışmayacaksa, prizi yetkili bir elektrik teknisyeni tarafından tamir ettirin.
• Mikrodalga cihazını farklı bir elektrik prizine takın.
Yemekler çok yavaş pişiriliyor • Fırının ayrı bir 20 amper devre hattında olduğundan emin olun. Aynı devre üzerinde başka bir cihazın çalıştırılması voltaj düşmesine neden olabilir. Gerekirse, mikrodalgayı kendi devresine taşıyın.
Kıvılcım veya yay görüyorsunuz • Metalik kapları, pişirme kaplarını veya metal bağları fırın boşluğundan çıkarın. Alüminyum folyo kullanıyorsanız, sadece dar şeritler kullanın ve folyo ile iç fırın duvarları arasında en az bir inç boşluk bırakın.
Döner tabla sesler çıkarıyor • Döner tablayı, silindir halkasını ve fırın boşluğunun altını temizleyin.
• Döner tabağın ve makaralı halkanın doğru yerleştirildiğinden emin olun.
Mikrodalga fırınınızı kullanmak TV veya radyo parazitine neden olur • Bu, saç kurutma makineleri gibi diğer küçük cihazların neden olduğu girişime benzer. Mikrodalga fırını televizyonunuz veya radyonuz gibi diğer cihazlardan uzağa taşıyın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here