Çorap Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
100

ÇORAP SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
İşte kullanım yerlerine göre çoraplarla ilgili moda tavsiyeleri…
Kış günlerinin ve güzel gözüken bacakların vazgeçilmez dostu naylon çorapları seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? İşte kullanım yerlerine ve özelliklerine göre çoraplarla ilgili moda tavsiyeler…

Ultra İnce
Çok ince olan bu çoraplar çok ince naylon iplikler ile üretilirler; kullanımları çok dikkat ve özen gerektirir. Ultra ince çoraplar ten renginizin çorap örgüsünün altından görülmesini istediğinizde en iyi seçeneğinizdir.Gündüz ve gece bacaklarıniza o seksi ve tabii görünümü sağlarlar. Koyu renkli takımlar ile giyildiklerinde Size sofistike bir görünüm verirler.

Gündelik veya İş Kullanımında
İnceler Daha elastik naylon iplikler ile üretilen bu çoraplar yumuşakça bacaklarınız saralar. “All Day”, “Stretch”, “Klasik”, “Basic” gibi isimler ile anılırlar. Ultra ince çoraplar kadar ince olmadıklarından onlara göre çok daha dayanıklıdırlar. Dayanıklılıklarından dolayı günlük kullanıma çok uygundurlar. Gündelik İnceler saat 9-5 kullanımları için çok uygundur. Bir elbisenin veya takımın altına giyilen siyah veya ten renkli bir çorap Size o farklı büro görünümünü verir.

İpeksi İnceler
Bacaklarınızı rahat ettiren yumuşak ve ipeksi görünümlü çoraplar. Naylon ve Spandex ipliklerin farklı karışımları ile üretilirler. Naylon ve Spandex iplik karışımı çoraba ipeksi bir görünüm ve tuşe verir. Çorabın örgüsü bacaklarınızda yumuşakça kayar ve vücudunuzla beraber rahatça haraket eder. İpeksi görünüm bacaklarınıza daha resmi ve ayni zamanda da daha feminin bir hava verir. İpeksi ince çorabınızın üzerine eski bir elbisenizi giyin. Elde ettiğiniz görünüme şaşıracaksınız!

İnce Kontrol / Kontrol
Biraz daha kalın naylon ve spandex ipliklerinin karışımları ile örülmüşlerdir. Bacağınızdaki yorgunluk hissini azaltırlar. Naylon çoraplar arasında en dayanıklılarındandırlar. Bugünün ince kontrol çorapları ipeksi incelerden biraz daha kalındır ve geniş renk yelpazesi içinde modaya uygun modellerde üretilirler. Onları işte, şehir dışına çıktığınız bir gün hatta bir kokteylde giyin. Hafif ve elastik sıkılıkları bacaklarınızı taze ve canlı hissetmenizi sağlıyacaktır.

Parlak Işığı Yansıtan Parlak Çoraplar
Parlak çorap yüzeyi vücudunuzun şeklini ortaya çıkarır. Yeni bir görünüm aradığınızda parlak çorapları mutlaka düşünün. Özel okazyonlarda giyeceğiniz elbiselerin veya gece kıyafetlerinin altında mükemmel çözüm. Günlük gardrobunuza farklı bir stil eklerler.

Opak ve Tightlar
Opaklar ve tightlar arasındaki en büyük fark çorap kalınlığıdır. Tightlar opaklardan daha kalındır. Tightlar genellikle pamuk, yün ve naylon/spandex karışımları ile üretilirler. Opaklar ise naylon/spandex karışımları veya microelyaflar ile üretilirler. İki gurupta çok geniş bir renk yelpazesi sunar. Bu çorapların kendi içlerinde mat, parlak ve ipeksi gibi özellikleri de vardır. Daha uzun ve ince bir görünüm sağlamak için etek veya ayakkabı renginize uyan opak veya tightları deneyiniz.

Kaçmaz Çoraplar
Farklı ve normalden daha sık örgü tekniklerinin kullanıldığı bu çorapların diğer çoraplara göre kaçma olasılığı çok daha azdır. Bilinçli olarak delindiklerinde diğer çoraplarda olduğu gibi kaçmazlar. Ancak giyildikçe ve çoraplar eskidikçe bu özelliklerini kaybedebilirler. Kaçmaz çoraplar çok dayanıklıdırlar ve kolay kolay kaçmazlar. Aktif olduğunuz ve standart ince külotlu çorapların görünümünden giydiğniz çorabın dayanıklılığı adına vazgeçebildiğiniz günlerde giyebileceğiniz mükemmel çoraplar.

Jartiyer Çorapları
Genellikle naylon, naylon/spandex karışımları ile üretilen jartiyersiz çoraplar günlük hayatımızın rahat ve feminin bir seçeneği haline geldi. Külot bölümleri olmayan jartiyersiz çorapların üst kısımlarında genellik ile çorabın bacakta durmasını sağlıyan elastik bir dantel vardır. Eteğinizin altında, bacaklarınızın üzerindeki küçük sırrınız.

Dizaltı / Pantolon Çoraplar
Çok farklı iplikler ile örülmüşlerdir. Geniş bir kalınlık, renk, kumaş ve desen yelpazesi içinde üretilirler. Çok yönlü. Her zaman modaya uygun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here