Demirdöküm Klima Hata Kodları

0
63

Demirdöküm Klima Hata Kodları Arıza Giderme Demirdöküm klima arıza kodları sayesinde cihazınızın sıkıntısını hemen anlayacak ve ekiplerimizi yönlendirebilecek. Hatta basit arızaları kendiniz çözecek, zamandan ve onarım masraflarından tasarruf edeceksiniz.

Demirdöküm Klima Hata Kodları

Arıza Kodu Hata Kodları Sebepleri
E1 E2 E3 E4 Sıcaklık sensörü arızası
E5 İç ve dış ünite arasında bağlantı hatası
E6 Dış ünite koruması
E10 Kompresör emiş basınç problemi
E13 Kompresör faz problemi
P4 İç ünite bataryasının sıcaklığı çok düşük veya çok yüksek
P5 Dış ünite kondansatörünün ısısı çok yüksek
P7 Dış ünite deşarj sıcaklık çok yüksek
P9 Anti-cold hava fonksiyonu
P10 Deşarj basınç koruma
P11 Emiş basıncı koruma
P12 Akım aşırı yük koruma
HS Buz çözme başlıyor

Demirdöküm Klima Hata Kod E1

1 Kez yanar İç ünite sıcaklık sensörü hatası

Demirdöküm Klima Hata Kod E2

2 kez yanar İç ünite boru sıcaklık sensörü

Demirdöküm Klima Hata Kod E3

5 Kez yanar Yanlış elektrik bağlantısı/Yüksek akım/Düşük basınçtan koruma amaçlıdır.

Demirdöküm klima arıza kodları Demirdöküm markasına ait klimalarınızda oluşan problemler konusunda bilgi sahibi olmak isterseniz bilgileri sizleri için sunacağız. Demirdöküm klima kullanıcıları ekran başına… Demirdöküm klimanızda hata kodu belirdi ve bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız eğer sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Bu konudaki bilgileri sizler için sayfamızda derledik ve sunmaktayız. Aşağıdaki bilgileri okuyarak sizler de Demirdöküm klimanızın verdiği hata kodu konusunda ve yapılması gerekenler konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Demirdöküm Klima Hata E4 arıza kodu

Sıcaklık sensörünün kapalı olduğu ya da devre dışı kaldığı anlamına gelmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem olmaz. Parça değişimi gerekeceğinden Demirdöküm Klima Servisi’ni aramanız gerekir.

Demirdöküm Klima Hata E6 arıza kodu

Dış ünite koruması anlamını taşıyan arıza kodudur. Bu durumla alakalı yardımları Demirdöküm Servisi’nden almanız gerekmektedir.

Demirdöküm Klima Hata E8 arıza kodu

Electrostatik toz kaplama problemidir. Sorunun çözümlenmesi adına servisi aramanız gerekmektedir.

Demirdöküm Klima Hata E13 arıza kodu

Kompresör ön tanıtımlı fazda olduğunda bu hata kodu ekranda belirmektedir. Bu durum karşısında servis yardımı almanız gerekir.

Demirdöküm Klima Hata E14 arıza kodu

Kompresör faz bağlantısının yanlış olduğunu belirten hata kodu olmaktadır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir müdahale durumu söz konusu olmaz. Arızanın onarımı adına servisi çağırmanız gerekmektedir.

Demirdöküm Klima Hata P4 arıza kodu

İç ünite evaporatör sıcaklığının yüksek ya da düşük durumda olduğunu belirten ve bu durum sebebi ile de kompresör koruma özelliğinin devreye girdiğini belirten hata kodudur. Bu sorunla karşılaştığınız zaman öncelikle klima filtresini temizlemeniz gerekir. Filtre temizliği sonrasında sorun düzelmez devam ederse Demirdöküm Klima Servisi’nden yardım almanız gerekir.

Demirdöküm Klima Hata P5 arıza kodu

Dış ünite kondenser sıcaklığının ya yüksek ya da düşük olduğunu belirten bu nedenle de kompresör koruma özelliğinin devreye girdiğini anlatan arıza kodudur. Bu durum karşısında hava giriş kanalında engel olucu madde var mıdır diye kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer yoksa servisi arayarak yardım almalısınız.

Demirdöküm Klima Hata P7 arıza kodu

Çıkış sıcaklığının aşırı yüksek olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kompresör koruması devreye girmiştir. Sorunun çözümlenmesi için Demirdöküm Servisi’ni aramalısınız.

Demirdöküm Klima Hata P9 arıza kodu

Soğuk hava koruma özelliğinin devreye girdiğini anlatan arıza kodudur. Sıcaklık yeterli seviyeye ulaştığı zaman sorun çözümlenecek Demirdöküm klima ekranındaki bu hata kodu silinecektir.

Demirdöküm Klima Hata P10 arıza kodu

Çıkış basıncı korumasının devreye girdiğini belirtir. Yapabileceğiniz işlem olmadığından servis yardımı almalısınız.

Demirdöküm Klima Hata P11 arıza kodu

Emme basıncının korumasının devreye girdiğini belirten hata kodudur. Servisi arayarak bu konuda yardım talep etmeniz gerekmektedir.

Demirdöküm Klima Hata P12 arıza kodu

Yüksek akım korumasının devrede olduğunu belirtir. Sorunun çözümü adına yapmanız gereken Demirdöküm Servisi’ni aramaktır.

Demirdöküm Klima Hata HS arıza kodu

Buz çözmenin devreye girdiğini belirtir. Bu bir arıza değildir. Buz çözme işlemi bittiğinde sorun çözümlenecek Demirdöküm klima normale dönecektir.

NOT: Yukarıda belirtilen E13 ve E14 arıza kodlarının üstünde * sembolü bulunmaktadır. Bunun anlamı bu hata kodlarının Demirdöküm markalı bazı modellerinde geçerli olmasıdır. Her model klimada aynı anlamı taşımamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here