Derin Dondurucu Sürekli Çalışıyor ?

0
98

 

Derin Dondurucu Sürekli Çalışıyor Çözüm Ve Arızaları  dondurucu, çok basitleştirilmiş bir teknoloji parçasıdır. İçerisinde kondenser ve evaporatör bobinleri, kompresör ve röle ve termostat gibi birkaç basit bileşen bulunur. Bunlar, bir dondurucunun tek aktif bileşenleridir.

Derin Dondurucu Neden Sürekli Çalışır?

Dondurucunun geri kalanı sadece yiyecekleri depolamak için kullanılan alan. Genellikle makinenin ön solunda bulunan kondenser bobinleri, suyu yoğunlaştırır ve ön solda da bulunan evaporatör bobini, donma işleminin yarattığı fazla suyu buharlaştırır. Makinenin arkasında bulunan kompresör, sağ tarafta, dondurucuda geri dönüşümü sağlamak için fazla suyu sıkıştıran bir ısıtma parçasıdır.

Dondurucu Doldurulması

Dondurucunun sürekli dolu olduğu için sürekli çalışıyor olabilirsiniz. Daima dondurucunuzun içindeki herhangi bir seviye limitinin farkında olun ve doğru kullanım için talimatlara uyun. Herhangi bir bakım veya sorun giderme işleminden önce dondurucuyu fişten çekin ve buzunu çözün. İçeriği dondurucudan çıkarın ve hasar görmesini önlemek için bunları bir yedek dondurucuya koyun. Dondurucunun iç kısmı temizlenebilir ve bu, güç geri yüklendiğinde, kirleri temizler. Bunu tamamlarken, sürekli bisikletin belirgin belirtilerini dinleyin.

Derin Dondurucu Fan Arızası

Dondurucu içindeki sıcaklık yeterince soğuksa ve termostat kapanmazsa, termostat arızalı olabilir. Dondurucunuz düzgün bir şekilde çalıştığında, dondurucu içindeki sıcaklık, olması gereken sıcaklıktan yüksek olduğunda, dondurucunun içindeki soğutma sistemi devreye girmelidir. Göğüs dondurucunuz, sabit bir hava akışını dondurucudan hareket ettirmek için sirküle eden bir fan kullanır. Dondurucu soğutma ve kapak kapalı olduğunda çalışır.

Sıcaklık Kontrolünü Kontrol Edin

Dondurucunuzdaki sıcaklığı kontrol edin. Kontrol doğru çalışmıyorsa, dondurucuyu yapacak daha fazla iş olduğunu düşünerek karıştırır ve sürekli olması gerektiğinden dolayı çalışacaktır. Kontrol çalışmıyorsa, dondurucunuz çevreye soğuk hava gelmiyormuş gibi davranacaktır ve sürekli çalışacaktır.

Derin Dondurucu Termostatı

Termostatınızın kesintili bir arızası varsa veya tamamen arızalandıysa, bu parçayı kendiniz tamir edebilirsiniz. Termostatı değiştirebilir ve sürekli çalışmanın sebebi olan bir çalışma ile değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte, bazı parçaların servis edilemeyeceğini ve bu parçalarla kurcalamayacağınızı unutmayın. Dondurucunun tüm parçalarını incelediyseniz ve hala sızıntının nerede olduğunu belirleyemiyorsanız, servis teknisyenini aramak daha iyi bir çözüm olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here