Dişteki Sigara Lekelerine Pratik Çözüm

0
144

Sigara, çay veya kahve gibi içecekler dişlerin sararmasına neden olurlar. Kim istemez ki bembeyaz parlayan sağlıklı dişlere sahip olmak. Tip dünyasındaki gelişmeler diş beyazlatma yönünde birçok seçeneği bize sunmaktadır.

Tıp dünyasındaki adı BLEACHING (DİŞ BEYAZLATMA) olan, bu işlem için hem zaman hem de para ayırmanız gerekiyor. Bir kaç basit yöntem ile dişlerinizi parlatmanız mümkündür. Yalnız bu yöntemleri uygulayınca bembeyaz dişlere sahip olmayı umup hayal kırıklığına uğramayın. Bembeyaz dişler için mutlaka tıbbi yardim almanız gerekiyor.

 Dişlerdeki Lekelere Karşı Ne Yapmalı?

  • Dişlerde oluşmuş olan sarimsi lekeleri çıkarmak için karbonat kullanabilirsiniz. Parmağınızı veya diş fırçasını karbonata bandırın ve dişlerinizi ovalayarak temizleyin.
  • Çilekte faydalı yöntemlerden biridir. Birkaç çileği macun şeklini alana kadar ezin. Diş fırçasına sürerek dişleri fırçalayın.
  • 3 beyazdan uzak durulmasını gerektiğini herkes bilir. Lakin sofra tuzu da dişleri parlatmakta kullanılan başka bir yöntemdir.
  • Benim favorim limon kabukları, limon kabuğunu ince parçacıklar olana kadar rendeleyin ve dişlerinizi rendelenmiş limon kabuğu ile fırçalayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here