E-Nabız Uygulaması Nasıl Kullanılır?

0
98

E-NABIZ NEDİR?

e nabız uygulaması vatandaşların ve sağlık personelinin işini bir hayli kolaylaştırıyor. e nabız girişi için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan e nabız uygulaması ile rapor görüntüleme, randevu takip etme, randevu alma vb sağlık işlemlerini yapabilirsiniz.

E NABIZ SİSTEMİNE NASIL GİRİŞ YAPABİLİRSİNİZ?

E nabız’a giriş yapabilmeni için ilk önce E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Enabız sistemine e-Devlet şifresini kullanarak , E-İmza kullanarak  ve T.C. numaranız ile giriş yapabilirsiniz.

E-NABIZ’A GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Giriş yaptığınızda profil bilgilerinizi oluşturmak için yönlendirildiğiniz ilk ekranda Kullanım Şartları bulunmaktadır. Profilinizi oluşturmaya başlamak için “Kullanım Şartlarını okudum, anladım ve kabul ediyorum” yazısının yanında bulunan kutucuğu tıklamanız gerekmektedir.

 

-Profil bilgilerinizi oluşturmak için 2. Aşama kişisel bilgilerinizdir. Burada yaşadığınız ülke, il, boy ve kan grubu alanlarını doldurmanız gerekmektedir.

-Bu bölümde ilgili alanları doldurduktan sonra “Paylaşım Seçenekleri” alanında kişisel sağlık bilgilerinize kimlerin erişimde bulunmasını istediğinizi seçebilirsiniz.

-Profil bilgilerinizi oluştururken son aşama ise Erişim Bilgileri alanıdır. Burada sisteme cep telefonu bilgilerinizi ve sisteme girişte kullanmak istediğiniz şifre bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

-Daha sonra cep telefonunuza gelen tek kullanımlık erişim kodunu kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

E NABIZ HER AN CEPTE

e-Nabız uygulaması, tablet bilgisayarlar ve akıllı telefonlar için geliştirilen mobil uygulamadır. Vatandaşların kolay kullanılabildiği uygulama ile kişiler kendilerine ait tüm sağlık bilgilerini her an yanlarında taşıyabiliyorlar.

e-Nabız kullanan kişiler Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne bağlanarak kişinin kendisi, çocukları ve yetkilendirilmiş yakınları için randevu alabiliyor. Ayrıca geçmiş sağlık kayıtlarını paylaşarak tedavi süreçlerine kalite ve hız katabiliyorlar.

Sistemde ebeveynlerin her ikisi de birbirine onay vermişse 15 yaşından küçük çocuklarının sağlık kayıtlarınada erişilebilmekte.

E-NABIZ İE NELER YAPILABİLİR?

E nabız uygulaması ile rapor görüntüleme, randevu takip etme, randevu alma vb sağlık işlemlerini yapabilirsiniz.

1- E nabıza Bilgi Ekleme (Tansiyon, Şeker, Nabız, Ağırlık)

“Tansiyon”, “Şeker”, “Nabız” ve “Ağırlık” sekmelerine tıklayarak buraya eklediğiniz bilgilerinizi görebilir, “Ekle” sekmesiyle sisteme şeker, tansiyon, ağırlık, nabız bilgilerinizi ekleyebilirsiniz.

2 – Randevu alma – randevu takip

Takviminizde randevularınızı ay, hafta ve gün bazında görüntüleyebilirsiniz . Randevu üzerine tıklayarak detaylarını görebilirsiniz. Randevu Al butonuna tıkayarak, MHRS’ye ayrıca giriş yapmadan ileriki tarihlere yeni muayene randevusu yapabilirsiniz. Böylece tek ekranda düzenli bir şekilde sağlık işlemlerinizi planlayabileceksiniz.

3- Kişisel bilgileri paylaşma

Sağlık bilgilerinizi istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sağlık bilginizi paylaşacağınız kişinin TC kimlik numarası ve cep telefonunu girerek bu kişiye sağlık bilgilerinize erişim izni tanırsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here