Elektrikli Süpürge Kötü Koku Yapıyor

0
55

Bazı durumlarda, vakumda uzun süre kalan kir veya kir birikintileri kokuyu tamamen gidermek için profesyonel servis gerektirebilir. Yapışan çırpıcı fırçalar, vakumlu kayışların kopmasına neden olabilir ve en kısa sürede onarılmalıdır.

Elektrikli Süpürge Kötü Kokusu Nasıl Giderilir

Bir elektrikli süpürge evinizin her gün taze kokusunu alabilir, ancak aynı zamanda düzenli olarak koruyarak iyiliğinizi iade etmeniz gerekir. Bildiğiniz gibi, elektrikli süpürgeler zamanla kokuyorlar . Özellikle torbalı ünitelerle, koku oldukça rahatsız edici olabilir.

Elektrikli Süpürgemden Çok Kötü Kokular

Elektrikli süpürgenizi sık sık bakımsız bırakmazsanız, oda çevresini taze ve temiz tutmak görevini yerine bu kötü kokuları salmaya başlar. Bahse girerim buradasınız çünkü bu “kilometre taşına” u aldınız (“virüslü” bir birime sahip olmanız). Bu istenmeyen kokulardan kurtulmanıza yardımcı olacak kapsamlı bir adım adım kılavuz ana hatlarıyla belirtmiştim.

İstenmeyen elektrikli süpürge kokularından nasıl kurtulurum

Torbaları değiştirin / çöpleri boşaltın

Pis kokulu torbalar genellikle kokulu bir vakumun ana nedenidir. Torbalı bir üniteniz varsa torbayı değiştirerek başlayın. Çantalar, kötü kokuların önlenmesinde gerçekten çok önemlidir. Sadece elektrikli süpürge üreticisi tarafından üretilen veya önerilen orijinal torbalar almaya çalışın.

Elektrikli Süpürge Kötü Koku Giderme Yöntemi

Bazı torbalarda, karmaşık otomatik kapama sistemlerinden söz etmeden, içerde toplanan kirden salınan kokuyu sınırlayan ilave filtre katmanları bulunur. Basit kağıtlar yerine bu tür poşetler satın alın. Torbalar, boyutlarına ve vakumlama sıklığına bağlı olarak, 1 ay ile 6 ay arasında bir yerde değiştirilmelidir. Yıkanabilir torbalarınız varsa, yıkayıp tamamen kurumasını bekleyin (ıslak torbaların arkasını monte etmeyin, aksi takdirde üniteyi mahvedebilirsiniz).

Torbasız bir birime sahipseniz, pislik haznesini boşaltmanız, yıkaması ve tamamen kurumasını beklemeniz gerektiği açıktır.

Elektrikli Süpürgeyi Temizleyin

Elektrikli Süpürge temiz olduğundan emin olmak, atmanız gereken ikinci adımdır. Bir temizlik bezini temiz sabunlu suyla nemlendirerek başlayınız. Tozu ve diğer lekeleri çıkarmak için, vakumun tüm yüzeyini iyice silin. Daha çevre dostu olmak istiyorsanız, kabartma tozu kullanarak vakumu temizleyin. Karışımı hazırlayarak başlayın; yani 1 çay kaşığı kabartma tozunu makul miktarda suya (0,1 galon) serpin.

Elektrikli süpürge hortumunuzu, filtrelerinizi ve torba bölmesini yıkamak için bu çözeltiyi kullanın. Bu parçaları temiz su ile durulayın ve sonra plastik veya metal malzemeleri temiz ve kuru bir bezle kurulayın. Hortumun içine özellikle dikkat edin. Fark edebileceğiniz tüm tıkanmaları giderin .

Filtreleri Temizle / Değiştir

Makineniz kir, toz ve alerjenlerin vakumlu ortama geri kaçmasını önleyen filtrelere sahiptir. Bu filtreler genellikle eskimektedir ve değiştirilmeleri gerektiği zamanlar gelebilir. İşte her zaman müşterilerime verdiğim bir tavsiye: filtrelerde aldatma . Filtreler sadece sağlığınız için değil aynı zamanda sevdiklerinizin sağlığı için de önemlidir.

Elektrikli Süpürge filtrelerini her 3 ila 12 ayda bir değiştirmeniz gerekir. Çantalarda olduğu gibi, daima önerilen / orijinal parçaları satın alın. 3. parti ürünler sadece düşük kaliteye sahip değil, aynı zamanda gerekli geometrik şekle bile tam olarak uymadıkları durumlarda toz ve diğer havadaki partiküllerin filtrasyon sistemini tamamen boşaltmasına izin veren durumlar gördüm.

Yıkanabilir filtreleriniz varsa bunları yıkayın ve makinenize tekrar takmadan önce 24 saat boyunca kurumaya bırakın. Yıkanabilir filtre bile zamanla aşınır, bu nedenle gerekirse yenilerini almaktan “korkmayın”.

Parfüm pedlerini Temizleme

Elektrikli süpürgenize parfüm pedleri eklemeyi düşünmediyseniz, süpürme işleminde zaman ayırın. Kokulu tabletler özellikle kötü kokulardan kurtulmaya çalıştığınız için önemlidir. Şahsen ben lavantayı veya taze deniz okyanus kokularını severim, sanırım vakumlama aktivitesine uyuyorlar. Ancak, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok başka tür var. Bütün aile üyelerinize hangisini tercih ettiklerini sorduğunuzdan emin olun, böylece birini rahatsız etmeyeceksiniz. Bazıları diğerlerinden daha uzun süre dayanır, ancak etki aynıdır.

Tercih ettiğiniz koku ile kokulan parfüm pedleri satın alın ve bunları Elektrikli süpürge üst filtresine yerleştirin. Bunu yaptıktan sonra makinenizi açın. Bir kez açıldığında, hava pedlerden geçerken yumuşak ve taze bir koku verir.

Tarçın kullanın

Bunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak tarçın kötü kokuları emer. İnkar edilemez güçlü tarçın kokusu, makinenizin temizleme sırasında topladığı toz parçacıklarının kötü kokusuyla başa çıkma kabiliyetine sahiptir. Parfüm pedleri kullanmak istemiyorsanız (elbette her ikisini de kullanabilmenize rağmen), yapmanız gereken tek şey bir tutam tarçınları vakum torbanıza veya teneke kutuya serpin.

Tarçın kokusunu beğenmezseniz, kurutulmuş portakal kabuğu, kahve çekirdeği veya diğer tatlı kokulu baharatlar gibi diğer malzemeleri deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here