Fransa Turu İçin Görmeniz Gereken Şehirler

0
117

Fransa turu için gezi rehberi

Aşkın ve sanatın başkenti, büyüleyici Paris Fransa turu için olmazsa olmazlarından. Kapsamlı bir Fransa seyahati düşünüyorsanız Paris’ten başlamanızı öneririm. Şehrin simgesi Eyfel Kulesi ile birlikte Montmartre Tepesi, Concorde Meydanı ve her daim cıvıl cıvıl Champs Elysees Paris’te görülmesi gereken yerlerden sadece birkaçı. Dünyanın en önemli müzesi olarak gösterilen Louvre Müzesi’nin yanı sıra Orsay Müzesi’ni de listenize ekleyebilir, özellikle çocuklarınız varsa Disneyland’de unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz. 

 

Gastronomi alanında dünya çapında bir üne sahip olan Lyon aynı zamanda tamamı UNESCO korumasında bulunan Eski Şehir bölgesi ile Fransa turu için görülmeye değer şehirlerin başında geliyor. Notre Dame Bazilikası’na çıkarak şehri bir de tepeden görme fırsatı bulabilir, Terraux ve Bellecour Meydanı’ndaki restoranlarda yerel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. 

 

Colmar, son yıllarda Fransa’nın en fazla ziyaretçi ağırlayan şehirleri arasında. Alsace bölgesinin başkenti Colmar üçgen çatılı renkli evleri ile adeta kartpostal görünümüne sahip. Çevresindeki kasabalarla birlikte Alsace şarap yolu rotasını keşfe çıkabileceğiniz Colmar seyahatinizi en az 3-4 gün olarak planlamanızı öneririm.

Güney Fransa şehirleri

 

Paris’ten sonra Fransa’nın ikinci büyük şehri Marsilya bildiğiniz Avrupa şehirlerinden çok farklı. Göçme nüfusun hayli yüksek olduğu Marsilya Akdeniz’in en önemli liman şehirlerinin başında geliyor. Vieux Port çevresini keşfettikten sonra Le Panier’e uğrayıp yerel yaşamı yakından gözlemleyebilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız Notre Dame Bazilikası’nı listenize eklemeyi unutmayın. Manzarası muhteşem Akdeniz kültürünü yakından tanımak isteyenler için MuCem gezmesi en keyifli müzelerden biri.

Güney Fransa’nın yıldızı Nice deniz tatili isteyenler için en güzel seçeneklerden biri. Uzun sahil şeridinde özel plajları tercih edebileceğiniz gibi havlunuzu serip hiçbir ücret ödemeden denizin tadını çıkarabilirsiniz. Massena Meydanı’nda yürüyüş yapabilir, Eski Nice sokaklarında fotoğraf turuna çıkabilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here