Hoover Çamaşır Makinesi E01 Hata Kodu

0
304
Hoover Çamaşır Makinesi E01 Hata Kodu Hoover çamaşır makinenizde her şeyin yolunda olmadığını algıladıysanız, kontrol paneline bakın. Duraklamalar arasında E01’in görüntülendiğini veya bir LED ışığının art arda yanıp söndüğünü görürseniz, makineniz sorunu tespit etti: E01 hata kodu. Bu hata kodu genellikle kapı kilidi ile ilgili problemlerle ilgilidir. (Bazı modellerde, E07 hata kodu bir kapı kilidi sorununu da gösterebilir.)

Hoover Çamaşır Makinesi E01 Hata Kodu Düzeltme

Çamaşır makinenizin o an çalışmasına bağlı olarak varsa bir arıza durumu onu simgeleyen ve çamaşır makinesi ekranında yazan kod’dur. Bu arıza kodu, çamaşır makinesi led ekranında yazarak örneğin Hoover çamaşır makinesi “E01 Hatası” kodu gibi arızayı belirtir bir kod çıkmaktadır. Her kodun kendine has çözümü vardır. Aşağıdan Hoover Çamaşır Makinesi E01 Hatası Çözümü için bilgi alabilirsiniz. E01 kapı kilidi hatasını gidermek için aşağıdaki adımları uygulayın:

  • Makinenizi kapatın ve fişini çekin.
  • Kapı kilidinin kendisini kontrol edin. (Bazen kilit üzerindeki fiş eriyebilir.)
  • Kapı kilidinin kablo bağlantısını kontrol edin.
  • Kontrol kartına giden kabloları kapı görünümünden kontrol edin.

Hata Kodu E01 Teşhisi ve Düzeltme

Kapı kilidini değiştirin veya gevşek kabloları gerektiği gibi yeniden takın ve makinenizi E01 hata koduna geri döndürdüğünüzde hata kodu silinmelidir. Bazı modellerde bu özel kod, kampananın fren cihazının arızalı olduğu anlamına da gelebilir, bu nedenle makinenizi yeniden başlattığınızda hata kodu hala temizlenmediyse bu bileşeni ve kablo tesisatını kontrol edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here