Hoover Çamaşır Makinesi E02 Hata Kodu

0
174

Hoover Çamaşır Makinesi E02 Hata Kodu Muhtemelen burada yolunuzu buldunuz çünkü çamaşır makinenizin neden düzgün doldurmadığını belirlemeye çalışıyorsunuz. Giysilerinizi temizlemek için makinenin suyla doldurması gerekir, ancak değilse döngü başlamaz.

Hoover Çamaşır Makinesi E02 Hata Kodu Düzeltme

Çamaşır makineniz aniden bir E02 hata kodu ile işaretlenmişse veya duraklatma ve tekrarlamadan önce güç ışığı iki kez yanıp sönüyorsa, makinenin suyla doldurulmasıyla ilgili bir sorun olabilir. Kılavuzumuz sadece cihazınızı geri yüklemek ve çamaşırlarınızı yıkamak için kontrol etmeniz gereken araç olabilir.

Giriş Valfi 

Hoover Çamaşır makinesi giriş valfi , elektrikli solenoid valftır – ve bu, yıkayıcı, evsel su kaynağından gelen suyla dolmasına izin vermek için akım uygulandığında açılır.

Şimdi vanalar tıkanmış veya etkinleştirilmemişse, yıkayıcı suyla dolmayacaktır. Yardımımızla, çamaşır makinenizin tekrar kurumasını önleyebilirsiniz.

Önce güvenlik! Herhangi bir onarım işlemine başlamadan önce lütfen cihazın elektrik bağlantısını kestiğinizden emin olun.

Su beslemesi açıksa ve hortum borusu bükülmemişse, sorunun nedeni hatalı bir giriş vanası olabilir.  Sürekliliği doğrulamak için giriş valfini bir multimetre ile kontrol edin – tipik olarak 2000 ila 4000 Ohm. ( Bir multimetrenin nasıl kullanılacağına ilişkin talimat için buraya bakın )
Direnç okuması yoksa veya makine başlatıldığında, vanadan hafif bir uğultu olur, ancak makineye su girmezse, arızalı olması muhtemeldir ve bir yedek vana gerekecektir .

Kendinizi tamir etme yolunda olmak için hatalı giriş vananızı değiştirmek için kılavuzumuzu izleyin, süreçte size zamandan ve paradan tasarruf edin!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here