Hoover Çamaşır Makinesi E07 Hata Kodu

0
139
Hoover Çamaşır Makinesi E07 Hata Kodu Hoover çamaşır makinesi ekranınızdaki garip kodun veya yanıp sönen LED’in ne anlama geldiğini mi karıştırdınız? Duraklamadan ve tekrar etmeden önce E07’nin görüntülendiğini veya LED’in yedi kez yanıp söndüğünü görüyorsanız, makinenizde bir hatayla karşılaşılmıştır. Hata kodu E07, çamaşır makinesi kapı kilidinde veya motorda bir sorun olduğu anlamına gelir. (Bazı modellerde, kapı kilidi arızası varsa E01 hata kodu görüntülenecektir.)

Hoover Çamaşır Makinesi E07 Hata Kodu Düzeltme

Hoover E07 hata kodunuzun nedenini öğrenin ve sorunu aşağıdaki işlemlerle çözün: Cihazı kapatın ve fişini çekin. Tamburu döndürün – gıcırdama veya vızıltı sesi çıkarıyorsa motoru ve kablo bağlantısını inceleyin. Kapı kilidinin sorun olduğundan kuşkulanıyorsanız, kabloyu ve bağlantılarını kontrol edin. Sorunu çözmek için motordaki veya kapı kilidindeki parçaları değiştirmeniz gerekebilir, ancak sorunlu alan ele alındıktan sonra, cihazınızı tekrar açtığınızda ve çamaşır makineniz normal şekilde çalıştığında artık hata mesajını görmemelisiniz. Çamaşır makinelerinde Kod 07, yıkama başlangıcında veya program bittikten sonra ekranda yanar. Genellikle, bir hata göstermeden önce, makine:

  • herhangi bir programda tamburu döndürmez;
  • tamburu yalnızca bir yönde döndürür;
  • programı başlattıktan hemen sonra hızlı dönüşlere gider;
  • yıkama sonunda kapıyı açmaz.

Uyarı! Makine modeline bağlı olarak, kodun yazılışı değişebilir. Hata E07 ayrıca “E7”, “Err 7”, “Err 07” veya “Hata 7” olarak da görüntülenebilir.

E07 Keskin, hızlı motor dönüşü Tahrik motorunu maksimum hızda çalıştırmak için 3 deneme yapılır. Bundan sonra, yıkama programı durur ve bir hata kodu görüntülenir. 1. Hatalı takojeneratör. Sargısının direnci yaklaşık 42 Ohm (CEZET motorları için) veya 156 Ohm (HOOVER) olmalıdır. Genellikle benzer bir kusur, takojeneratörün çekirdeğinin tahrip olması nedeniyle oluşur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here