Hotpoint Bulaşık Makinesi Resetleme

0
256

 

Hotpoint Bulaşık Makinesi Resetleme Arızanın nedenini anlarsanız ve başka işlemlere karar verirseniz, hata kodunu sıfırlayabilirsiniz. Bunu yapmanın iki kolay yolu vardır, Bulaşık makinesini 15-20 dakika elektrik şebekesinden ayırın Bu süre kontrol modülünün ayarları sıfırlaması ve yeniden başlatması için yeterlidir. “ Açık ” düğmesini 10-15 saniye basılı tutun . Bu işlemden sonra, ekipman ayarları da sıfırlanır. Açıklanan öneriler, farklı marka ve modellerde bulunan bulaşık makineleri için uygundur.

Hotpoint Bulaşık Makinesi Resetleme

Hotpoint Bulaşık Makinesi Resetleme bulaşık makinenizin kontrol panelini sıfırlamak  bazen yaşadığınız sorunları çözebilir.

Hotpoint Bulaşık Makinesi Sıfırlama

Bulaşık makinesi kontrol panelini sıfırlamak için:

  • Güç kaynağından bir dakika için bağlantıyı kesin. Bir dakika sonra bulaşık makinesini güç kaynağına tekrar bağlayın.

  • Bulaşık makineniz prize takılıysa, üniteyi bir dakika boyunca fişten çekin ve üniteyi tekrar yerine takın.

  • Bulaşık makinesi güç kaynağına sıkı bir şekilde bağlanmışsa, kesiciyi bir dakika bekleten ana elektrik panelinde kapatın ve ardından kesiciyi tekrar açın.

NOT:  Eğer bulaşık makinesinde hiç güç, ışık yok gibi görünüyorsa, lütfen Kontrol Kilidi’nin etkinleştirilmediğini doğrulayın. Kontrol Kilidi ayarlanmışsa, kontrolünüz hiç çalışmaz ve kırmızı bir “Asma Kilit” yanabilir. Kontrol Kilidini nasıl devreden çıkaracağınızı öğrenmek için model bulaşık makineniz için Kullanım ve Bakım Kılavuzu’na bakın.

Bazen yıkamaya başladığınızda, bir şeyler ters gider ve programı kapatmanız gerekir (veya yıkama veya bulaşık makinesinin ayarlarını sıfırlamanız gerekir). Bu, makinenizin gücünü 15-20 dakika boyunca keserek yapılabilir.

Bu süre zarfında, işlemci veya kontrol programcısı sayaçlarını sıfırlayacaktır. Açtıktan sonra, açılacak ve yeni bir yıkama modu ayarlayabilirsiniz. Bulaşık makinesinde, güç düğmesini 10-15 saniye basılı tutabilirsiniz, ardından ayarlar sıfırlanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here