iPhone Şarj Kablo Tamiri Nasıl Yapılır?

0
66

Şarj Aletinin Çalışıp Çalışmadığı Nasıl Kontrol Edilir?

Bir iPhone şarj cihazı güç adaptörü ve Lightning USB kablosu olmak üzere iki parçaya sahiptir. Şarj adaptörünü prize, Lightning kablosunun bir ucu da telefonunuzun girişine dikkatli bir şekilde takın.

Her şeyi doğru olarak bağladığınıza emin olduktan sonra buna rağmen telefonunuz şarj almıyor ise birkaç şeyi kontrol etmeniz gerekmektedir. İlk etapta problemli olanın hangisi olduğunu kestirebilmek için sistemin tüm parçalarını teker teker değiştirmeniz gerekmektedir. Bu anlamda söz konusu olabilecek 4 farklı olasılık söz konusudur. Bunlar;

1) Prizde bir bozukluk meydana gelmiş olabilir. Bu nedenle cihazınızı farklı bir prize takarak şarj etmeyi deneyin.

2) Cihazınızın şarj girişinde bir bozukluk meydana gelmiş olabilir. Bunu test etmek için şarj aletinizi, uyumlu olan farklı bir iphone ya da ipad cihazına takmayı deneyin.

3) iPhone şarj aleti bozuldu kâblosunda bir bozukluk meydana gelmiş olabilir. Bunu test etmek için de aynı sarj adaptörüne farklı bir kablo takarak telefonunuzu şarj etmeyi deneyin. Bunun yanı sıra kablonuzun bozuk olup olmadığını kablonuzu bir Mac’a bağlamak suretiyle de test edebilirsiniz. Şayet kullandığınız Mac cihazınızı görüyor ise kablonuzda herhangi bir sorun yoktur.

iPhone Etkin Değil Sorunu Çözümü

4) Yapmış olduğunuz denemeler sonucunda priz, iphone şarj girişi ve kabloda bir bozukluk söz konusu değilse büyük bir ihtimalle şarj aletiniz bozuktur. Böyle bir durumda da, eğer mümkünse bir arkadaşınızdan iphone şarj aleti temin ederek yine aynı priz, kablo ve IOS cihazı kullanarak bunu test edebilirsiniz. Bu şekilde telefonunuzu şarj edebiliyorsanız bu durum, şarj aletinizin arızalı olduğunu gösterir.

Tüm bu adımları dikkatli bir şekilde deneyip test ettiğinizde, hangi parçada bir hata söz konusu olduğunu ve doğal olarak da hangisinin tamir edilmesi ya da onarım görmesi gerektiğini kestirebilirsiniz. Peki iPhone şarj aleti bozulursa ne yapılmalı? Yeni bir şarj aleti almak zorunda kalmadan onarımını sağlamak mümkün mü?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here