Isıtıcı Çamaşır Makinesinden Nasıl Çıkarılır?

0
38

Isıtıcıyı bir metre ile test ettiyseniz ve cihazın hatalı olduğunu biliyorsanız okumaya devam edin. Aksi halde önce bu makaleyi kontrol edin – su ısıtılmıyor – ısıtıcı arızalı mı? .

Çamaşır makinesindeki ısıtıcı Rezistans nerede ?

Şanslıysanız, ısıtıcı arka panelin arkasındadır. Öyleyse, arka panel çıkarıldıktan sonra erişim sağlamak son derece kolaydır. Daha yaygın olarak, ana dış tamburun önündeki kapı contasının hemen önünde olmasına rağmen  Bu, ön panelin çıkarılması gerektiği anlamına gelir, hatta bazı tasarımlarla kasanın tamamı. Bunun ne kadar kolay olduğu modelden modele ve markadan markaya değişir. Bu yüzden belirli talimatlar vermek imkansız. Hatta bazı çamaşır makinelerinde ön panel kaynaklanmış bile olduğundan kaldırılamaz.

Bir şeyi parçalara ayırıp tekrar bir araya getirme becerisine sahip değilseniz bir cihaz tamircisi edinin .

Isıtıcı Rezistans bir çamaşır makinesinden nasıl çıkarılır

Gördüğüm her çamaşır makinesi ısıtıcısı tamamen aynı şekilde yerine sabitlenmiş. Elemanın üstünde metal bir plaka vardır. Altında kalın bir lastik conta var. Metal plaka, ısıtıcı ve conta merkezinden geçen merkezde bir cıvataya sahiptir. Makineye takılı olsa bile bu cıvatayı ısıtıcının ortasında görebilirsiniz. Üzerinde bir somun var. Isıtıcı, makinenin içine girdiğinde, bu somun aşağı doğru sıkılır, bu da plakayı kendisine doğru çekerek kauçuk contayı sıkar. Oldukça fazla sıkar ve makinenin içinde su sızdırmazlığı için sıkışmasını sağlar.

Soldaki resme bakarsanız, kalın lastik contalı yepyeni bir ısıtıcı görebilirsiniz. Yeni olduğunda, ısıtıcı sıkıca yerine oturur. Ancak cıvata sıkıldıktan ve birkaç yıl bekletildikten sonra kauçuk soğanlı ve sert hale gelebilir. Bu, çıkmayı çok zorlaştırır ve yerine oturması imkansızdır. Bazıları yeterince kolay çıkacak ve geri dönecek, ancak değiştirilmesi gerekmedikçe veya gerekmedikçe bir tane çıkarmayın.

Bu yüzden, bir ısıtıcıyı çıkarmak için bu somunu sökmemiz gerekir, dişlinin üst kısmına çevirerek çıkarın, ancak çıkarmayın. Ardından, plakayı contadan uzağa hareket ettirmek için cıvatayı içeri doğru itin. Zımbalamak için bir çekiç ve bir şey kullanmanız gerekebilir ancak ona zarar verecek bir şey kullanmayın.

Plaka geri itildiğinde ısıtıcı dışarı çıkarılabilir, ancak yine de dikkatli olmalısınız çünkü çoğu yalnızca plastik küvetlere yerleştirilir ve kolayca kırılabilir.

Somunun ve ipliğin sağ arkaya itilmiş olmasına rağmen, lastik contanın sertleşmesi durumunda ısıtıcıyı çıkarmak oldukça zor olabilir. Çok zorlu mücadeleler yaşadım. Isıtıcı boyunca lastik contayı tamamen çekip kaldırmanız gerekir. Eğer lastik conta esnek kalırsa ve çok soğanlı gitmediyse, oldukça kolay bir şekilde ortaya çıkabilir. Değilse, güreşmek için bir tornavida, pense ve hatta boru pense karışımı kullanmak zorunda değilsiniz. Isıtıcı etrafındaki plastiği kırmayın!

Isıtıcı Rezistans Sıkışırsa Ne Olur?

Forumlarımda, bir ısıtıcıyı kaldırmaya çalışırken nasıl emilebileceğini gösteren harika bir fotoğraf içeren bir konu var. Ayrıca, çevreyi terk etmeyi denemek için çok kolay bir şekilde yapılan zararı da gösterir. Sonunda durumla nasıl başa çıkılacağı konusunda tavsiyeler var Isıtıcı değişimi – büyük başarısızlık

Yeni bir ısıtıcı rezistans nasıl takılır ?

Bir ısıtıcıyı yerleştirmek için, ısıtıcının ucunu kazanın altındaki ısıtıcı desteğine yerleştirdiğinizden emin olmak için dikkatli bir şekilde yerleştirmeniz gerekir. Bu braket, tamburun içinde ağır bir yük varken döndürücü üzerinde ısıtıcıya çarpmasını durdurmak için gereklidir. Ya küçük bir braket yapışıyor olmalı ya da belki küvetin içine tasarlanmış bir kapak bulunmakta ve ısıtıcı sadece altına oturmaktadır.

Yerine yerleştirildikten sonra, metal plakayı kauçuğa karşı çekmek için merkezdeki somunun sıkılması gerekir. Aşırı sıkmayın, kauçuğu düzgün şekilde ezmek için yeterince sıkın. Isıtıcının üzerindeki metal bükülmeye başlarsa aşırı sıkılıyor demektir. Çıkmadığından emin olmak için sağlam bir römorkörle çekmeye çalışın.

Eski bir rezistans yeniden yerleştirme

Isıtıcıyı almak için WD40 veya benzeri bir cihaz kullanmanız gerekiyorsa (yeni bir ısıtıcıya gerek duymamanız gerekir), özellikle dışarı çıkmamasına dikkat etmeniz gerekir. Eğer ortaya çıkarsa, ciddi bir sel yaratacaktır. Bir zamanlar eski bir ısıtıcıyı tamir ettim ve geri almak için WD-40 kullanmam gerekti. Tamam görünüyordu ama yarısında yıkadı ve bir mutfak sular altında kaldı. Sıkılaştırmak için ne kadar sıkılacağınız, mühendislerin deneme yanılma yollarından öğrendikleri bir şeydir. Ne yazık ki, daha önce hiçbir deneyimi olmayan bir kez bir şeyler yapmak çok yanlış olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here