Kral Şakir Nasıl Ortaya Çıktı?

0
104
Varol Yaşaroğlu’nun Kral Şakir’i, şirketi olan Grafi2000 Prodüksiyon’un bir proje tasarımıdır. Cartoon Network, Türkiye’de bir yerli çizgi film yayınlama kararı aldı ve animasyon yapımcıları arasında konkur açtı. Konkuru şirket kazandı ve Kral Şakir 16 Mayıs 2016 tarihinde ilk yayınına başladı. Hayvanları çok seven Varol Yaşaroğlu, Türkiye’de doğdu ve büyüdü. Hayvan dünyasının bizim insanımızı özelliklerini göstermesi fikri onu bir çizgi karaktere yönlendirdi. Mesela dürümü çok seven bir Fil Necati gibi…  Berk Tokay ve Can Dizdaroğlu ile birlikte Kral Şakir dünyasını daha da renklendirerek, karakterlerin tasarımlarında en çok önem verdiği konu, karakterlerin oldukça yalın ve basit çizgilerden oluşmasıydı.

Kral Şakir’i, dizisi, sinema filmi ve lisanslı ürünleri ile 360 derece yayarak Türkiye’nin en güçlü markalarından birisi haline getirmek için yola çıkan Varol Yaşaroğlu, bu anlamda Kral Şakir’in bir tiyatro oyununun da olmasına da önem verdi.

Fakat diğer uygulamaları gibi tiyatro oyununun da farkındalık yaratacak özellikte, güçlü bir oyun olması için uğraş verdi. Bunu ancak yıllardır alanında öncü olmuş; BKM gibi büyük ve güçlü bir şirket ile başaracağını düşündü. Gerçekten de senaryosunu ulaştırdığı andan itibaren, BKM’nin yönetmenleri ve ekibi koordineli çalışarak büyük bir titizlikle, sahne tasarımından, kostüm dizaynlarına, ışığından, rejisine kadar önemli bir çalışmaya imza attı. Grafi2000 Prodüksiyon, sahnedeki karakterlerin interaktif etkileşimde olacakları animasyonları en yüksek kalitede hazırlamaya büyük özen gösterdi. Oyunun müzikleri de sahnesi kadar çok beğeni toplamaya ve seyirci tiyatro sahnesinden çok mutlu ayrılmayı hedefliyor. Bu nedenle Kral Şakir iddialı bir şekilde çok yönlü bir çocuk yapımı olma yolunda ilerliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here