LG Bulaşık Makinesi Hata Kodu AE

0
183
 

LG bulaşık makinesi hata kodu AE Bu hata, alt taban tavasındaki bir sızıntı sensörü bir sızıntı tespit ettiğinde ortaya çıkar. Ekranda görüyorsanız, tavayı boşaltmak için gereken adımları izleyin. Bir elektrikli süpürge kullanarak emebilir veya havluyla kurulayabilirsiniz. Sonra sızıntıyı bulmak için boruları kontrol edin ve düzeltin.

LG Bulaşık Makinesi Hata Kodu AE

Seyrek olarak değil, motorun yanındaki hortum kırıldığında kaçaklar meydana gelir. Tahliye pompaları da sızıntı yapabilir ve suyun birikmesine neden olabilir. Sızıntıyı bulmak için, üniteyi sökmeniz ve tam olarak sızıntının nerede olduğunu görmek için test çalıştırması yapmanız gerekecektir.

Tava kuruduktan sonra dedektörün sinyali kesmesi gerekir. Bunu yapmaya devam ederse, taşkın sensörü sorunu olması gerekir. Gevşek veya hasarlı kablolamadan kaynaklanabilir. Bazı durumlarda, sensörün kendisinin değiştirilmesi gerekir.

Bulaşık makinesinin altındaki Hortum bağlantılarında su sızıntısı var.

Üretici, tahliye pompası çalışırken beklediği geri basınca maruz kalmadığını belirtmek için bu hatayı veya hata kodunu atadı. Bu genellikle drenaj sisteminde bir su sızıntısı olduğuna dair bir göstergedir. Tüm hortumları ve bağlantıları kontrol edin.

Bulaşık makinesinin altında büyük sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Tüm kontroller yapılırsa, sifon oluşumunu önlemek için tahliye hortumunda uygun bir halka olduğundan emin olun. Son olarak, sorun devam ederse, tahliye pompasının kendisi arızalı olabilir.

Drenaj hortumu

lavabo suyunun bulaşık makinesinden sifon almasına izin veren lavabo drenajının üstüne çevrilmemiştir. Üretici, tahliye pompası çalışırken beklediği geri basınca maruz kalmadığını belirtmek için bu hatayı veya hata kodunu atadı. Bu genellikle drenaj sisteminde bir su sızıntısı olduğuna dair bir göstergedir.

Tüm hortumları ve bağlantıları kontrol edin. Bulaşık makinesinin altında büyük sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Tüm kontroller yapılırsa, sifon oluşumunu önlemek için tahliye hortumunda uygun bir halka olduğundan emin olun. Son olarak, sorun devam ederse, tahliye pompasının kendisi arızalı olabilir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here