LG Çamaşır Makinesi LE Hata Kodu

0
44

LG çamaşır makinesi LE hata kodu Çamaşır makinesin LG var. Yıkama zamanı, birimi çalıştır, su çekmeye başladı. Buck dönme hareketi yapmaya çalıştı ve LCD ekranda başarısız bir denemeden sonra LE hatası yandı. Böyle bir hatanın özelliği, tankın momentum kazanmaması ve herhangi bir program altında dönmemesidir.

 

LG Çamaşır Makinesi LE Hata Kodu

Bu arıza ne anlama geliyor ?

 • Motor cihaza kilitlendi. Bunun ne sebep olduğuna karar vermek gerekir.
 • Daktilo penceresini mühürleyip mühürlemediğinizi kontrol edin. Kendine özgü bir tıklama olmalı.
 • Ayarları sıfırlamak için cihazın güç kaynağıyla olan bağlantısını kesmek gerekir.
 • Çamaşırlarınızın ağırlığını ve kurulu çamaşır programını kontrol edin. Pasaport verilerine karşılık gelmiyorsa, fazlalığı depodan çıkarın.
 • Belki bazı yabancı cisimler, ilave bir çaba göstermeden tamburun bağımsız bir şekilde dönmesine izin vermez (düğme, bozuk para vb.).
 • Ağdaki voltaj nominal değer ile eşleşmelidir. Bu nedenle, ünitenizin sadece voltaj dengeleyici ile çalışması en iyisidir.

Hata kodu ekranda yanmaya devam ederse, servis yardımına ihtiyacınız olacaktır.

LG Çamaşır Makinesi LE Hatası nasıl giderilir

Arızayı düzeltmeden önce, kodun nedenlerini anlayalım. Ayrıca, sorunun nasıl çözüleceğini bilmek de önemlidir. Talimat:

 • Çamaşır makinesinin kapağında sızdırmazlık kontrolü yapın. Kapağı yerine oturuncaya kadar daha sıkıca bastırın.
 • Hassas bir yıkama sırasında “Sıkma” modunda hata görünüyorsa, muhtemelen tankı çamaşırlara aşırı yüklemiş olursunuz. Bazı eşyaları çıkararak çamaşır ağırlığını azaltmanız gerekir.
 • LG ön yük yıkayıcısını 20 dakikadan uzun bir süre ağdan ayırın. Sonra açın. Bu eylem hatayı kaldırmalıdır.
 • Cihaza yabancı bir cisim sıkışmış olabilir. Tank ve tambur arasında bir yerde olabilir ve mekanik bir kilit oluşturur. Nesneyi çıkarmak için çamaşır makinesinin tankını sökün.
 • Şebeke gerilimini kontrol edin. Belki de güç kaynağı makinenin doğru çalışması için yeterli değildir. Ek olarak, kablolama hasarı olabilir, bu yüzden değiştirmeniz gerekir.
 • Ağda bir güç dalgalanması var. Bu sık sık gerçekleşirse, PF kodu sırayla LE hatasıyla birlikte görünecektir, bu da “güç arızası” anlamına gelir. Sistemin yeniden başlatılmasına veya bir dengeleyici takılmasına yardımcı olabilir.

Hata sıfırlanmazsa sorunu nasıl çözebilirim? Tek onarım, düzeltmeye yardımcı olacaktır. Ve bunu kendi başınıza yapabilirsiniz.

Hangi parçalar onarılır? Arıza işaretleri bu soruyu cevaplamanıza yardımcı olacaktır.

Tako arızası

Bu cihaz motor devrinden sorumludur. Redüktör arızalanırsa, cihaz yüksek sesler çıkarmaya başlar ve tamburu döndürmez. Ekranda LE hatası gösterilir. Takojeneratörü kontrol ettiğinizden ve gerekirse değiştirin.

Kontrol Modülü hataları

Bir arıza belirtisi, LG makinesinin “Yıkama”, “Durulama” veya “Sıkma” modlarındaki başarısızlığıdır. Bundan sonra, sistem LE hata kodunu verir. Modülü çıkarın ve kontrol edin. Parça arızalıysa, değiştirin.

Motor sargı sorunları

Sargı yanmışsa, ekranda LE hatası görünür ve çamaşır makinesi tamburu hiç döndürmez. Statoru veya motoru değiştirmeniz gerekir.

Kapı kapanmıyor

Kapak kapanmıyor veya kilitlenmiyor ve çamaşır makinesi hata kodunu gösteriyor. Belki de kapı kilidi veya kolu kırılmıştır, bu da değiştirilmesi gerekir. Ayrıca kilitleme cihazının zincir temasının ihlali de olabilir. Kablolamayı kontrol edin.

Şebeke filtresi bozuk

Hat filtresi işlemindeki bir arıza LE hatasına neden olabilir. Bir multimetre kullanarak arızayı kontrol edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here