LG Çamaşır Makinesi OE Hata Kodu

0
160
 

LG çamaşır makinesinin ekranı olmadığında, size verilen zarar aşağıdaki gibi gösterilecektir:

  • durulama işleminden sorumlu olan tüm gösterge lambaları yanar ve belirli bir aralıkta sürekli yanar veya yanıp söner;
  • Sıkma işleminden sorumlu olan gösterge ışıkları, üretici tarafından belirlenen tambur dönüş hızı sayısına bağlı olarak (800, 500 ve sıkma fonksiyonu olmadan) sürekli yanar veya yanıp söner.

OE kodu ne anlama geliyor ?

Böyle bir arıza, aşağıdaki nedenlerin bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Makine, eğirme işlemini gerçekleştirmedi ve yıkama veya durulama sırasında cihazda programlanan süre boyunca suyu tamburdan tahliye edemedi (su pompalama süresi 5 ila 8 dakika arasında değişir). Gösterilen başarısızlıkların tezahürü küçük başarısızlıklar olarak hizmet verebilir, kendileri için uzman olmayan kişilerin yardımı olmadan başa çıkabilir, sizin için zor değil ve karmaşık arızalar için sadece bir uzman çağırmanız gerekir – bir tamirci çamaşır makinesi.

Servis çağırmadan OE hatası nasıl düzeltilir

  • Başlamak için, tahliye edilmek istenen hortumu kontrol etmeniz gerekir (belki tıkanmış veya eğilmiş).
  • Tahliye hortumunun şebekesine birleşiminde, sızıntı veya basınçsızlaşma veya tıkanma olup olmadığını kontrol edin.
  • Bazı modellerde, ön panellerinde bulunan özel küçük bir kapakta bulunan özel bir filtre vardır. Filtre tapasını sökün ve temizleyin. Biriken suyu boşaltın ve çöpleri yok edin; madeni paralar, sütyen kemikleri vb. Olabilir.
  • Aynı zamanda elektroniklerin en banal başarısızlığı olabilir. Bunu ortadan kaldırmak için, makineyi ağdan yaklaşık 20 dakika süreyle kesmeniz gerekir ve bir kapatma süresinden sonra yıkamayı tekrar başlatın.

OE kodu için Onarım gerektiren muhtemel arızalar

Tabloda, OE hatasına neden olan en yaygın hataların bir listesini bulabilirsiniz.

 

Oluşum belirtileri Muhtemel sebepler Onarım veya değiştirme  
       
LG makine birleştirme yapmıyor ve 0E hatası gösteriyor Hatalı tahliye pompası. Küçük nesnelerin içine düşmesi veya ağdaki voltaj düşmeleri nedeniyle yandı. Tahliye pompasının değiştirilmesi gerekir.  
LG çamaşır makinesi su ile durdu ve ekranda 0E hatasını “yazdı”. Suyu elle tahliye ettikten ve yeniden başlatmaya çalıştıktan sonra, makine su almıyor. Makinenin tamburundaki su seviyesini kontrol eden basınç şalteri (su basınç sensörü) arızalandı. Çamaşır makinesi, tankta ne kadar su bulunduğunu “anlamamaktadır” ve bu nedenle de boşaltmamaktadır. Bazı durumlarda, basınç tüpü üflenerek (içinde bir tıkanma varsa) arıza ortadan kalkar. Bu işe yaramazsa, bir basınç sensörü (basınç şalteri) değiştirilmelidir.  
LG çamaşır makinesinde drenaj çalışmıyor ve ekranda OE hatası görüntüleniyor. Yeniden başlatmaya çalıştığınızda (önce suyu tanktan manuel olarak boşaltmanız gerekir), makine su çeker ve ilk su tahliye olana kadar siler ve bir hata verir. Tıkalı drenaj borusu veya pompa çamaşır makinesi. Genellikle tıkanma nedeni bozuk para, düğme ve diğer küçük eşyalardır. Çamaşır makinesini söküp takozu temizlemek gerekir.  
Çamaşır makinesi 0E hatası veriyor ve boşaltmıyor Kontrol ünitesi arızalandı (bir programcı veya elektronik kontrolör) – çamaşır makinesinin “beyni” olan bir mikro devre. Genellikle tahliyeyi kontrol eden çipin elemanlarını yakın. Kontrol panosunun işlemcisi çalışır durumda ise, o zaman yanmış elementleri değiştirmek ve kart üzerindeki yanık izleri lehimlemek gerekir.

Aksi takdirde, kontrol ünitesinin tamamen değiştirilmesi gerekir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here