LG Çamaşır Makinesi Resetleme

0
117

 

LG Çamaşır Makinesi Resetleme işlemini yapmak için, çamaşır makinesini elektrik prizinden dikkatlice çıkarın ve bir dakika boyunca fişten çekin. Bir dakika sonra, yıkama kordonunu tekrar duvara takın. Ardından, tüm bileşenlere “sıfırlama” sinyali göndermek için çamaşır makinesinin kapağını 12 saniye içinde 6 kez açın ve kapatın. (Bu, birçok cihaz tamir teknisyeninin kullandığı ortak bir çözümdür – tüm çamaşır makinelerinin yaklaşık% 50’sinde çalışır.)

Sıfırlama tamamlandıktan sonra, yıkayıcıyı yıkayıcıda giysi olmadan küçük bir yük yapmak için ayarlayın. Yıkayıcının normal döngüden geçip geçmediğine bakın. Yıkayıcı doğru şekilde çalışıyorsa, sıfırlanmış ve sabitlenmiştir. Daha fazla sorun giderme tekniğine ve aşağıda sorunların nedenlerine değinmiyorsanız.

Eğer bu problemi çözmezse “Kapak Anahtarı” olabilir. Hatalı bir kapak anahtarına sahip olan üst yükleme çamaşır makineleri, karıştırıcıyı çevirmeyecek ve sıkma devri başlamayacaktır. Ancak bazı çamaşır makinesi modellerinde hala harekete geçecek, ancak dönmeyecek. Doğru şekilde kontrol etmek için, kapak anahtarını çıkarmalısınız. (Kapak anahtarı, çamaşır makinesinin ana muhafazasının içinde, kapı çerçevesinin yanındadır.)

Anahtarın çıkarılması için uygun prosedür, farklı çamaşır makinesi modellerine göre değişecektir, bu nedenle uygun sökme prosedürü için yıkayıcınızla birlikte verilen kullanım kılavuzuna bakın. Veya çamaşır makinenizin model numarasını ve şirket üreticisini Google’a yazın ve “Çamaşır Makinesi Kapağını Kapatın Model # Seri No.” için bir kontrol yapın. Herhangi bir test veya onarım işlemine başlamadan önce yıkayıcınızın fişini çıkarmayı unutmayın. Anahtar çıkarıldıktan sonra, kendisine bağlı olan telleri, üzerinde bulunan bir dijital multimetre ile test edebilmeniz için, ona bağlı olan tellerden uzak tutun.

Kapağın kapanmasını simüle etmek için anahtardaki düğmeye basın. KAPALI (KAPALI) kapağa sahip olduğunuzda, anahtarın devamlılığı olmalıdır. Kapak AÇIK olduğunda (tuşa basılmadığında), anahtarın devamlılığı olmamalıdır. Düğmeye basıldığında süreklilik yoksa, kapak anahtarının değiştirilmesi gerekir. Çamaşır makinesi kapak anahtarınızı bulun.

Kapak anahtarı düzgün çalışıyorsa, sonraki adıma geçin. Düğmeye basıldığında süreklilik yoksa, kapak anahtarının değiştirilmesi gerekir. Çamaşır makinesi kapak anahtarınızı bulun. Kapak anahtarı düzgün çalışıyorsa, sonraki adıma geçin. Düğmeye basıldığında süreklilik yoksa, kapak anahtarının değiştirilmesi gerekir. Çamaşır makinesi kapak anahtarınızı bulun. Kapak anahtarı düzgün çalışıyorsa, sonraki adıma geçin.

Yıkayıcınızda kötüye giden ikinci en yaygın öğe “Su Seviyesi Kontrol / Basınç Anahtarı” dır. Bu genellikle çamaşır makinenizin suyu pompaladığı, ancak dönmediği ve yıkayıcınızdaki suyun taşmasıyla ortaya çıkan kusurlu kısımdır. Kontrol panelini yerinde tutan 4 vidayı çıkararak bunu kendiniz kontrol edebilirsiniz. Kaldırıldığında Su Seviyesi Kontrol Vanasını göreceksiniz.

Bunu tespit etmek için, ona bağlı küçük plastik boru ile parçayı arayın. Belirlendikten sonra, plastik hortumu su seviyesi anahtarından çekin ve havayı havaya üfleyin. Eğer tüp sabunlu kalıntı ile tıkanırsa, sirke yağını tüpü aşağıya doğru bastırmayı deneyebilir ve bir türkiye basterini kullanarak kendi kendini değiştirebilir, çünkü bu sabunlu kalıntıyı çözecektir. Anahtar görünür bir şekilde çatlamış veya yanmışsa, değiştirmeniz gerekecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here