Nespresso Kahve Makinesi Sorun Giderme

0
51

Nespresso Kahve Makinesi Sorun Giderme küçük bir sorun durumunda bile çok sık değiştirilen ev aletlerinden biridir. Makinede sorun gidermeyi denemek istemiyor musunuz? 15 dakikalık basit bir onarımın size para ve yeni bir kahve makinesi almanın zorluğundan tasarruf etmesinin her yolu vardır.

Nespresso Kahve Makinesi Sorun Giderme

İhtiyacınız olan tek şey Nespresso kahve makinesi sorun giderme konusunda güvenilir tavsiyeler. Bu, aşağıdaki tabloların ne için yapıldığını açıklar: makinenin birisinin yardımı olmadan nasıl tamir edileceğini açıklarlar.

Nespresso Makinesi Çalışmıyor

Nespresso makinesinin çalışmamasının olası nedenleri:

 1. Güç kablosu veya termal kesme hasar görmüş olabilir.
 2. Arızalı sıcaklık sensörü.
 3. Termostat servis dışı veya bağlantıları gevşemiş.
 4. Buhar besleme sistemi (kapuçino) tıkalı.
 5. Arızalı su seviye sensörü.
 6. Stuckor yıpranmış düğmeleri.
 7. Sızdırmazlık contası gevşeyebilir veya filtre tıkanabilir.
 8. Isıtma elemanı arızalandı veya su sıcaksa – elektroniklerde arıza.

Nespresso 3 kez yanıp sönüyor

Nespresso ışıklarının 3 kez yanıp söndüğünü görüyorsanız, bu ölçeklendirme modunun aktif olduğunu gösterebilir. Kireç çözme modunu durdurmak için, bir bip sesi duyana kadar 3 düğmeyi 6 saniye basılı tutun.

Nespresso vertuoline iki kez yanıp sönüyor

 • Makinenin üstünü açın ve kapsülü inceleyin
 • Cihazı şebekeden ayırın.
 • Makinenin üst kısmını kilitleyin ve tekrar ana şebekeye bağlayın.
 • Zamanlayıcıyı yaklaşık 35 saniye ayarlayın ve makineyi çalıştırın.
 • Nespresso iki kez yanıp söndükten sonra, yan düğmeye basın ve sürekli yanıncaya kadar basılı tutun. Işık yanar yanmaz düğmeyi yandan basılı tutun.
 • Işık sürekli yandığında düğmeyi serbest bırakın.
 • Zamanlayıcıyı başlat.
 • 35 saniye geçtikten sonra, düğmeye hemen beş kez basın.
 • Işık uzun bir süre boyunca yanıp sönmeye başladıysa ve 15 saniye sonra sabitlendiyse, sorun giderilir.

Nespresso vertuoline su pompalamıyor

Depo düzgün kapanmıyor, bu nedenle Nespresso Vertuoline cihazınız su pompalamıyor. Depoyu çıkarın ve varsa jantı döküntülerden temizleyin. Çiviyi yerine koymadan önce, vananın üzerine basın ve suyun içeri girip girmediğine bakın. Bir havlu kullan. Tabanın üzerindeki girintiye bir miktar su koyun, bu sayede tank vanası sökülmediğinde oturur. Pompayı çalıştırın ve az miktarda suyun emilip emilmediğini kontrol edin. Varsa, pompayı durdurun ve depoyu geri koyun Pompayı yeniden çalıştırın. Şimdi sistemde kanalın kilidini açmak ve emmeyi sağlamak için yeterli su var.

Nespresso ledleri yanıp sönmüyor

LED 1 ve LED 6, her biri sırayla üç kez yanıp söner, ardından iki saniye durur ve tekrar yanıp sönmeye başlar.

 • Nespresso’nuzun yanıp sönmesi durmayacaksa, bir hata var. Espresso makinesini kapatın ve bir süre bekleme modunda tutun. Sonra açın ve yanıp sönmenin durup durmadığını ve çalışmaya başladığını görün.

LED 1 ve LED 6, saniyede 2 yanıp sönerek sırayla yanıp sönüyor:

 • Bu, cihaz aşırı ısındığında olur. Makineyi kapatın ve soğumaya bırakın. Bir süre sonra çalışmaya devam edin. Işıklar tekrar yanıp sönmeye başlarsa, profesyonel yardım kullanın.

Nespresso vertuoline su gelmiyor

Büyük olasılıkla, Nespresso vertuoline’nizde bir tür tıkanıklık var, bu nedenle su gelmiyor. Bu, tank ile pompanın girişi arasındaki su akışını tıkayan bir hava kabarcığı olabilir. Basınç yaratmanız ve aslında su yolundan “pompalamanız” gerekir. Depoyu çıkarın ve tabandaki küçük vana deliğine biraz su dökün. Gerekirse bir damlalık kullanın. Pompayı çalıştırın ve suya bakın. Emilirse, üniteyi durdurun ve depoyu tekrar yerine yerleştirin. Pompayı çalıştır.

Nespresso kireç çözme modundan çıkmıyor

Nespresso’nuz kireç çözme modundan çıkmıyorsa, manuel olarak çıkmak için gerekli adımları izleyin.

 • Citiz, Pixie, Essenza ve Inissia için: iki düğmeye aynı anda basın ve birkaç saniye basılı tutun. LED’ler yaklaşık 35 saniye boyunca yanıp söner – iki düğmeye aynı anda üç saniye boyunca basın. Cihaz ön ısıtma moduna geçecek ve 25 saniye boyunca yanıp sönecektir.
 • U için: Üç düğmenin tümünü aynı anda yaklaşık üç saniye basılı tutun.
 • Latissima için: Kireç çözme memesini çıkarın.

Nespresso makinesi elektrik yok

Makinenin fişe takılı olduğu prizi kontrol edin ve topraklandığından emin olun. Varsa, çıkarın ve tekrar takın. Nespresso makinenizde hala güç yoksa, makinenizin elektrik devresindeki devre kesiciyi kontrol edin. Devrenin kırılmadığından emin olun.

Nespresso vertuoline demlenmiyor

Büyük olasılıkla, Nespresso Vertuoline makineniz demlenmiyor çünkü kireç makinenin parçalarına dayanıyor. Onları temizlemeyi denemelisin.

 • Citiz, Pixie, Essenza ve Inissia için: bu iki düğmeye aynı anda basın ve yaklaşık üç saniye basılı tutun. Işıklar hızlı bir şekilde yanıp sönmeye başlayacaktır – alçalma modunun açık olduğunu gösterir.
 • U için: üç düğmeye de basın ve ışıklar hızlı bir şekilde yanıp sönmeye başlayana kadar basılı tutun – alçalma modunun açık olduğunu gösterir.
 • Lattisima için: kireç çözme memesini değiştirin ve kapuçino düğmesine basın.

Makinenin kirecini nasıl gideririm

 • Lungo tuşuna basın ve akış durana kadar bekleyin.
 • Kullanılan çözeltiyi su haznesine dökün
 • Lungo tuşuna basın ve kireç çözme çözeltisinin sistemde yıkanmasını sağlayın

Durulayın

 • Solüsyonu dökün ve tankı durulayın
 • Temiz suyla doldurun
 • Lungo’ya basın ve kabı boşaltın
 • Damlama tepsisini temizleyin

İndirme modundan çıkmak için giriş adımlarını ters sırada uygulayın.

Nespresso makinesi açılmıyor

Büyük olasılıkla, sistemde bir sızıntı var. Nespresso makineniz açılmıyorsa, sistemde kısa devre olabilir, çünkü bazı elektrikli bileşenlere su girmiş olabilir. Lütfen tüm parçaların kuru olduğundan emin olun. Sızıntıyı bulun ve hasarlı hortumu değiştirin. Suya maruz kalmış bileşenleri kurutmak için adımlar atın. Sistemde sızıntı olup olmadığını kontrol ettiyseniz ve birini bulamadıysanız, makineyi fişten çekin ve güç kaynağındaki sigortaları kontrol edin. Makineyi test et. Sigorta değişimden kısa bir süre sonra yanmışsa, PCB’yi değiştirmeniz gerekir.

Nespresso vertuoline fabrika ayarlarına sıfırlama

 1. Cihazın kafasını açın ve kullanılmış kapsülü çıkarın.
 2. Makineyi kapatın ve kolun “açık” konuma getirildiğinden emin olun
 3. Düğmeye 3 saniye içinde 5 kez basın. Nespresso Vertuoline fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi başarılı olursa, 5 kez yanıp söner.

Nespresso Vertuoline kahve makinesi sorun giderme

Sorun Nedeni / Çözüm
1. Düğmeye ışık yok. Makine otomatik olarak “KAPALI” duruma getirildi, düğmeye basın veya makineyi “KİLİT AÇIN” Priz, fiş, voltaj ve sigortayı kontrol edin.
2. Kahve yok, su yok. Su deposunun dolu olduğunu kontrol edin.
  Taze bir kapsülün doğru şekilde takıldığından, kolun düzgün şekilde kilitlendiğinden emin olun ve başlatmak için düğmeye basın. Gerekirse küçültün.
  Makine kafasını açın ve kapsülün çıkmasına izin verin. Ardından, temizlik bölümüne göre bir temizlik yapın.
3. Kahve yeterince sıcak değil. Musluğu musluktan sıcak suyla ısıtın. Gerekirse küçültün.
4. Makine yıldız değil! ve ışığı sürekli yanıyor. Kolun doğru şekilde kilitlendiğinden emin olun.
Yanıp sönüyorsa, bir sonraki noktaya bakın. Bir Kahve veya Espresso demlemek istiyorsanız, taze bir kapsülün doğru konumda takıldığından, kolun düzgün şekilde kilitlendiğinden emin olun ve başlatmak için düğmeye basın.
  Sistemi temizliyor, kireç çözüyor veya boşaltıyorsanız, herhangi bir kapsülün takılı olup olmadığını kontrol edip dozu alın, makineyi kilitleyin ve bu işlemlerden birini başlatmak için düğmeye basın.
5. Makine yanmaz ve ışık sırayla yanıp söner; 1 yanıp sönme ve 1 duraklama. Su haznesini doldurun ve başlatmak için düğmeye basın. Kolun doğru şekilde kilitlendiğinden emin olun.
6. Makine çalışırken ışık yanıp söner. Kahve normal şekilde akıyorsa, bu makinenin doğru çalıştığını gösterir.
  Sadece su akıyorsa, makine sistemi temizlemek, kireç çözmek veya boşaltmak için kullanıcı isteğinde bulunur.
  Sistemi tahliye etme, alçaltma veya boşaltma niyeti yoksa, makineyi durdurmak için düğmeye basın. Makine hala yanıp sönüyorsa, düğmeyi en az 7 saniye basılı tutarak kireç çözme modundan çıkın veya bir sonraki bölüme bakın.
  Sorun devam ederse, Aferpresso Kulübü’nü arayın.
7. Işık yanıp sönüyor ve makine çalışmıyor. Bazen kahve akışı ortaya çıkmadan önce alacaktır (barkod okuma ve kahvenin ön ayarı nedeniyle).
  Taze kapsülün doğru pozisyonda yerleştirildiğini, kolun uygun şekilde kilitlendiğini ve başlatmak için düğmeye bastığını kontrol edin.
  Su haznesini doldurun ve başlatmak için düğmeye basın.
  Düğmeye 3 saniye basarak makineyi “KAPALI moduna” çevirin ve ardından makineyi “AÇIK” konuma getirmek için tekrar basın. Makinenin yoğun kullanımdan sonra soğumasını sağlamak için yaklaşık 20 dakika bekleyin.
  Makine, düğmesine en az 7 saniye süreyle basarak kireç çözme modundan daha “KAPALI” konuma geçmezse.
8. Işık sırayla yanıp sönüyor 2 yanıp sönüyor ve 1 sürekli duraklıyor.Makine çalışmıyor. Düzenli Kahve / Espresso hazırlığı sırasında: 1) Taze, hasarsız bir kapsülün doğru konumda takıldığından emin olun; 2) Kolun “KİLİTLİ” konumunda olup olmadığını kontrol edin; 3) Sorun devam ederse, kapsülü çıkarın ve yenisini takın, kilitleyin ve düğmesine basın.
  Kireç Çözme, Boşaltma ve Temizleme Sırasında: 1) Bir kapsülün çıkarıldığından emin olun; 2) Kolun “KİLİTLİ” konumunda olup olmadığını kontrol edin.3) Makineyi “KAPALI” konumuna getirmek için düğmeye en az 3 saniye basın. 4) Makineyi “AÇIK” konuma getirmek için düğmeye tekrar basın. prizi çekin ve 10 saniye sonra makineyi prize geri takın “AÇIK” duruma getirmek için düğmeye basın ve demlemeye başlamak için tekrar basın.
  Programlama Hacmi sırasında: Lütfen bir kapsülün doğru yerleştirilip yerleştirilmediğini kontrol edin.
  Sorun devam ederse, Alespresso Kulübü’nü arayın.
9. Sızıntı veya sıradışı kahve akışı. Su deposunun iyi konumda olduğunu kontrol edin.
10. Makine ‘KAPALI’ moduna geçer. Enerjiden tasarruf etmek için 9 dakika kullanılmadığında makine kapanacaktır.
11. Işık sırayla 3 kez yanıp sönüyor ve ardından sürekli yanıyor. Kireç çözme gerekli: Makine, kireç çözme gerekli olmadan önce bu alarmdan yalnızca birkaç kez uyarı göründüğünde çalıştırılabilir.
12. Fincandaki kahve tozu. Temizleme işlemini başlatın ve iki kez yapın.

Nespresso PRODIGIO kahve makinesi sorunlarını giderme

Sorun Sebepleri Çözüm
Eşleştirme başarısız oldu. – Akıllı telefondaki veya tabletteki Bluetooth®’un etkin olup olmadığını kontrol edin. – Eşleştirme sırasında akıllı telefonun veya tabletin makinenin yanına yerleştirildiğinden emin olun.
  – Akıllı telefonunuzun veya tabletinizin makine ile uyumluluğunu kontrol edin. – Eşleştirme sırasında makineye yakın herhangi bir mikrodalganın AÇMADIĞINDAN emin olun.
Makinenizi eşleştirmek istiyorsanız, uygulama aracılığıyla: – App «Ad» ‘a gidin, -Machine status * seçeneğine tıklayın, ardından «Unpair this machine- üzerine tıklayın. – Not: Bir eşleştirmenin olmaması durumunda, tüm kurulumlar ve özellikler kaybolacak ve makine fabrika ayarlarına sıfırlanacaktır.
  – Eşleştirmeyi onaylamak için «bu cihazı eşleştir * üzerine tıklayın.  
Makinenizi sökmek istiyorsanız, makine ile: – Ristretto ve Espresso düğmelerine aynı anda basın ve fişi prizden çekin. – Not: Bu işlem Bluetooth’u devre dışı bırakır mı? makineden işlevi.
Makinenizdeki Bluetooth * özelliğini yeniden etkinleştirmek istiyorsanız, makine üzerinden: – Lütfen fabrika ayarlarına sıfırlayın.  
Kahve düğmelerinde ışık yok. – Makine otomatik olarak kapanır. – Şebekeyi kontrol edin: fiş, voltaj, sigorta.
Kahve yok, su yok, sıradışı kahve akışı. – Su tankının doğru yerleştirilip yerleştirilmediğini kontrol edin, boşsa içme suyunu doldurun.  
  – Gerekirse onu çözün.  
Kahve yeterince sıcak değil. – Ön ısıtma kabı. – Gerekirse makineyi çözün.
Kaydırıcı tamamen kapanmıyor veya makine demlenmeye başlamıyor. – Kapsül kabını boşaltın. – Makinenin içinde kapsül olmadığından emin olun. (Not: parmağınızı makinenin içine sokmayın)
Sızıntı (makinenin altındaki su). – Dolu ise damlama tepsisini boşaltın. – Sorun devam ederse, Nespresso Kulübü’nü arayın.
Bakım ışığı AÇIK. – Kullanılmış kapsül kabını boşaltın ve kapsüllerin tıkalı olmadığını kontrol edin. – Sorun devam ederse, Nespresso Kulübü’nü arayın.
  – Su tankını kontrol edin. Boşsa, içme suyunu doldurun ve bir kahve hazırlayın.  
Nespresso ışığı AÇIK. – Kapsül stokların boş olduğu anlamına gelir. Kapsülleri App veya Nespresso web sitesinden sipariş edebilirsiniz.  
3 kahve düğmesi hızlıca yanıp söner. – Kireç çözme modundan çıkmak için 3 düğmeyi 6 saniye boyunca bir bip sesi ile onaylanana kadar basılı tutun. – Sorun devam ederse, daha fazla bilgi için Nespresso Club’ı arayın veya Uygulamayı kontrol edin.
Kahve düğmesine basıldığında bile su veya kahve akışı durmuyor. – Akışı durdurmak için kaydırıcıyı yavaşça makinenin arkasına doğru hareket ettirin.  
Kahve akışı yok, su doğrudan damlama tepsisine girer (takılı kapsama rağmen). – Kapalı olduğundan emin olmak için sürgüyü çekin. – Sorun devam ederse, Nespresso Kulübü’nü arayın.
Makine KAPALI moduna döner. – Enerjiden tasarruf etmek için 9 dakika kullanılmadığında makine KAPALI moda geçecektir. – Kahve düğmelerinden birine “AÇMA” moduna geçmek veya sürgüyü açmak için basın.

Nespresso INISSIA kahve makinesi sorun giderme

Sorun Nedeni / Çözüm
Işık göstergesi yok. Elektrik prizini, fişi, voltajı ve sigortayı kontrol edin. Sorun olması durumunda Nespresso Club’ı arayın.
Kahve yok, su yok. İlk kullanım: su haznesini ılık suyla doldurun (maksimum 55 ° C).
  – Su deposu boş. Su tankını doldur.
  – Gerekirse küçültün
Kahve çok yavaş çıkıyor. Akış hızı, kahve çeşidine bağlıdır. • * Gerekirse küçültün.
Kahve yeterince sıcak değil. – Ön ısıtma kabı. – Gerekirse temizleyin.
Kapsül alanı sızdırıyor (kapsül kabındaki su). Kapsülü doğru şekilde yerleştirin. Sızıntı olursa, Nespresso Club’ı arayın.
Düzensiz yanıp sönme. Nespresso Club’ı tamir etmek veya aramak için cihazı gönderin.
Kahve yok, sadece su akıyor (yerleştirilen kapsüle rağmen). Sorun olması durumunda Nespresso Club’ı arayın.

Nespresso C50, EF 451, Pixie C (tüm modeller) kahve makinesi sorunlarını giderme

Kontrol Hata belirtileri Ölçü / onarım işi Ek önlemler / onarım çalışmaları
1 Kahve makinesinin hasar görüp görmediğini kontrol edin. 1.1 Gövde parçaları kırılmış veya hasar görmüş EVET – gerekirse gövde parçalarını değiştirin  
    HAYIR – devam et  
  1.2 Güç kablosu hasar görmüş EVET – güç kablosunu değiştirin NO – makinenin güç kablosunu ana şebekeye bağlayın ve devam edin  
2 Mekanik bileşenleri kontrol edin 2.1 Kapsül ve atık su kabı ile bardak desteği montaj konumunda kalmaz EVET – atık su kabının manyetik montaj için metalik plakası olup olmadığını kontrol edin NO – devam HAYIR – Atık su kabını değiştirin.
  2.2 Kaydırıcı arızası EVET – sürgü düzgün kapanmıyor veya kapanmıyor HAYIR – devam EVET – Kaplayıcı kabını boşaltın
      EVET – Makinenin içinde kapsülün tıkalı olmadığını kontrol ediniz. NO – sürgü birimini değiştiriniz.
  2.3 Kapsül doğru şekilde çıkarılmamış EVET – pişirme ünitesini değiştiriniz NO – devam  
3 Doldurma suyu deposu 3.1 Su deposu sızıntıları EVET – su tankını değiştirin NO – devam  
4 Otomatik kendi kendine test yapmak için Makineyi hareket ettirin 4.1 Kahve makinesi çalışmıyor (çalışmıyor) a) EVET – güç kablosu tamam (gevşek bağlantı) Evet devam et
      HAYIR – güç kablosunu değiştirin
    b) EVET – Açık / Kapalı anahtarında tipik anahtarlama gürültüsü var Evet devam et
      HAYIR – işlevsel bloğu değiştir
    c) EVET – pompa çalışıyor (bir kahve düğmesine basın) EVET – e noktasıyla devam et HAYIR – d noktasıyla devam et)
    d) EVET – iki kahve düğmesi de çalışıyor EVET – pompayı değiştir
      HAYIR – işlevsel bloğu değiştir
    e) EVET – termoblok arızasında ince tel sigortaları veya triyak EVET – termoblok NO değiştirin – devam
    f) EVET – kablo tesisatı tamam HAYIR – 4.2 numaralı noktadan devam edin EVET – fonksiyonel bloğu değiştirin NO – hatalı kabloları değiştirin
  4.2 Her iki kahve düğmesi de 3x hızlı yanıp sönüyor EVET – termoblok sıcak HAYIR – kendi kendine test tamam – devam EVET – kahve makinesini kapatın / açın ve tekrar kontrol edin HAYIR – termoblok veya fonksiyon bloğunu değiştirin
5 durulama kahve makinesi 5.1 Kahve çıkışında su yok EVET – a) su sistemi boş EVET – su sistemini doldurun NO – devam
    EVET – b) kahve makinesi kalibre edilir VAR – kireç kahve makinesi
    HAYIR – devam et  
    EVET – c) piramit levha bloke oldu EVET – pişirme ünitesini değiştiriniz NO – devam
    EVET – d) debimetre engellendi EVET – debimetreyi temizleyin veya değiştirin
      HAYIR – devam et
    EVET – e) Pompa yeterli su basıncı üretemiyor EVET – pompayı değiştiriniz HAYIR – devam
6 Kahve hazırlığı sırasında kahve sıcaklığını ölçün 6.1 Sıcaklık çok düşük (83 ° C’nin altında) VAR – kireç kahve makinesi  
    HAYIR – devam et  
  6.2 Sıcaklık çok yüksek (89 ° C’nin üzerinde) EVET – termoblok NO değiştirin – devam  
7 Sızıntı ve yeterli akış hızı olup olmadığını kontrol edin 7.1 Hortum bağlantılarında sızıntı EVET – yüksek basınç konnektörünü değiştirin  
    HAYIR – devam et  
  7.2 Pişirme ünitesi sızıntıları EVET – pişirme ünitesini değiştiriniz NO – devam  
  7.3 Akış hızı standart aralıkta değil (30 saniyede 60-120ml) EVET – kahve makinesi kalibre edilir VAR – kireç kahve makinesi
    NO – 9 ile devam et HAYIR – pompayı değiştir
8 Descale kahve makinesi (gerekirse) 8.1 Kahve makinesi kireçlendi VAR – kireç kahve makinesi  
    NO – 9 ile devam et  
9 Doldurduktan ve duruladıktan sonra su haznesi içeriğini kontrol edin 9.1 Suda görünen kalsiyum ve pas parçacıkları VAR – su devresini temizlemek için kahve makinesini kireç çözücü ve yeniden durulayın EVET – müşteriyi periyodik olarak kahve makinesini sökmesi ve sadece belirtilen kireç çözme ürününü kullanması için bilgilendirin.
    HAYIR – devam et  
10 Son temizlik   Kontrol listesine göre hata bulunamadı mı? EVET – daha fazla bilgi için Nespresso Servis Bölümü ile irtibata geçiniz

Nespresso c50 kahve makinesi sorun giderme

Sorun Sebebi
Kontrollerde ışık yok. Makine otomatik olarak Kapalı moduna geçti; kumandalardan birine dokunun veya kaydırıcıya basın. Şebekeyi kontrol edin: pluq, voltaqe, sigorta.
Kahve yok, su yok. Su haznesini kontrol edin, boşsa, içilebilir suyla doldurun. Gerekirse onu temizleyin.
Kahve kısık değil. Ön ısıtma kabı Gerekirse makineyi temizleyin.
Sürgü tam olarak kapanmıyor veya makine demlenmeye başlamıyor. Kapsül kabını boşaltın. Makinenin içinde kapsül olmadığından emin olun.
Leakaqe veya sıradışı kahve akışı. Su deposunun doğru yerleştirildiğinden emin olun.
Işıklar alternatif olarak arkadan öne doğru yanıp söner. Kullanılmış kapsül kabını boşaltın ve kapsüllerin tıkalı olmadığını kontrol edin. Sonra herhangi bir kontrole dokunun. Sorun devam ederse, Nespresso Kulübü’nü arayın.
Sıvılar önden arkaya alternatif olarak yanıp söner. Su haznesini doldurun. Sorun devam ederse, Nespresso Kulübü’nü arayın.
Işıklar hızlı yanıp sönüyor. Kireç çözme prosedüründen çıkın, tüm 3 kontrolü aynı anda en az 3 saniye boyunca basılı tutun. Fişi prizden çekin ve 10 saniye sonra yeniden bağlayın. Sorun devam ederse, Nespresso Kulübü’nü arayın.
Kahve yok, su çıkıyor (takılan kapsüle rağmen). Kapalı olduğundan emin olmak için kaydırıcıyı çekin. Sorun devam ederse, tüm WespressoClub.
Makine Kapalı moda döner. Enerjiden tasarruf etmek için 9 dakika kullanılmadığında makine Kapalı moduna geçer.
Su veya kahve akışı, herhangi bir kontrolü zorlamaz. Akışı durdurmak için kaydırıcıyı yavaşça makinenin arkasına doğru hareket ettirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here