Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri

0
38

Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri Bir onarım veya değiştirme yapılması pahalı bir girişim olabileceğinden, birçok kişi onarımı kendileri yapmayı seçer. Bulaşık makineniz size sorun veriyorsa, sorunu çözmesi için kendinize biraz sevgiler verebilirsiniz. Makinenize daha fazla zarar verme riskiyle karşı karşıya kalmanıza rağmen, bu durum sizin için para tasarrufu sağlar.

Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları

Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri Kendin yap rotasına gitmeyi seçersen, önce biraz bilgi edinmek iyi bir fikirdir. Burada, bazı yaygın bulaşık makinesi sorunlarının ve potansiyel çözümlerin bir listesini hazırladık.

Profilo Bulaşık Makinesi Neden Çalışmaz ?

Ön panel ışıkları yanmıyor ise priz kaynaklı sorun olabilir,prizinizde saç kurutma makinası,ütü,kettle gibi farklı bir cihaz denenmelidir. Ön panel ışıkları yanıyor ise kapağı açıp kapattıktan sonra cihazı tekrar çalıştırın. Su musluğu kapalı ise musluk açılıp ardından makinada reset yapılarak sorun giderilebilir.

Makine açma kapama düğmesinden kapatılıp tekrar açıldıktan sonra reset yapılır, hala çalışmıyor ise Web sayfasından yetkili servis için randevu alabilirsiniz.

Bulaşık makinem çalışıyor ancak su almıyor.

Su musluğu kapalı ise musluk açılıp reset yapılarak tekrar program verilir, su almıyor ise Web sayfasından servis için randevu alabilirsiniz.

Bulaşık makinem neden temiz yıkamıyor.

Düşük ısılı programlarda yağlar ve bulaşık artıkları erimeyebilir, bu nedenle 50 derece üzerinde program kullanılmalıdır.

Pervaneler (püskürtme kolları) tıkalı veya dizilen bulaşıklar pervanelere takılmış ise su püskürtülmez ve yemek/ bulaşık artıkları temizlenmemiş olabilir.Kontrol ettikten sonra aynı durum devam ediyorsa Web sayfasından servis için randevu alabilirsiniz.

Program çok uzun sürüyor.

Makineler nem oranını ölçerek kurutma süresini değiştirebilir. Kurutma süresi uzun olsa bile minimum enerji tüketerek kurutma işlemini tamamlar.

E17 hatası veriyor.

Su basıncı yüksek olduğu için E17 hatasını veriyor. Yetkili bir su tesisatçısı ile görüşüp su basıncını ayarlatabilirseniz sorun giderilecektir.

Bulaşık makinemin içi neden hala ıslak.

Bulaşık makineleri YOĞUŞMA sistemi ile kurutma yaptığı için su damlacıkları kalması normaldir. Bulaşık makinesinin kapağından su sızıyor. Ne yapabilirim? Web sayfasından yetkili servis için randevu alabilirsiniz.

E27 hatası veriyor.

Voltaj düşüklüğü nedeni ile makineniz E27 hatası verebilir. Farklı bir prizde cihaz çalıştırılır veya yetkili bir elektrikçiye prizi kontrol ettirirseniz sorun giderilecektir.

Deterjan gözünün üzerindeki kapak kapanmıyor.

Web sayfasından yetkili servis için randevu alabilirsiniz.

Deterjan neden tamamen durulanmamış oluyor?

Düşük ısılı programlarda deterjan erimeyebilir, bu nedenle 50 derecenin üzerinde bir program seçilmelidir. Pervaneler (püskürtme kolları) tıkalı veya dizilen bulaşıklar pervanelere takılmış ise su püskürtülmez ve deterjan artığı kalmış olabilir.Kontrol ettikten sonra aynı durum devam ediyorsa Web sayfasından yetkili servis için randevu alabilirsiniz.

Neden bulaşık makinesi su boşaltmıyor?

Cihazı çalıştırdıktan sonra kullanma kılavuzunda belirtildiği gibi reset yaparak su boşaltma işlemini deneyiniz. Düzelmez ise Web sayfasından yetkili servis için randevu alabilirsiniz.

E24 veya E25 hatası veriyor.

Yıkama faktörleri program sırasını etkileyebilir. Bu bir hata değildir. Kirlilik, bulaşıkların miktarı, şebeke suyu sıcaklığı gibi faktörler program uzunluğunu etkiler. Program bu faktörlere göre ayarlanırken kalan süre otomatik olarak tekrar hesaplanır.

Yoğun köpük birikimi

Deterjan veya parlatıcı kabı el yıkama için kullanılan bir deterjan ile doldurulmuştur. Lütfen yetkili servis ile iletişime geçiniz.

Yıkama sırasında garip sesler çıkıyor.

Az bulaşık

Bulaşık çok azsa, püskürtülen basınçlı su engellenmeden cihazın iç tarafına çarparak yıkama sesleri ortaya çıkarabilir.

Dönüşümlü yıkama teknolojisi

Dönüşümlü yıkama teknolojisini kullanan cihazlarda, püskürtme kollarının sıra ile devreye girmesi nedeniyle farklı bir ses tipi olacaktır. Bu tamamen normal bir durumdur. Hafif parçalar yıkama esnasında hareket ediyor olabilir. Bulaşıkları düzgün şekilde yerleştiriniz. Püskürtme kolu bulaşıklara çarpıyor olabilir. Bulaşıkları düzgün şekilde yerleştiriniz.

Cihaz su ile dolarken çarpma sesleri çıkarıyor.

Sorun musluk suyu bağlantılarından kaynaklanabilir. Bunun cihazın fonksiyonuna bir etkisi yoktur. Bu sorun bir su teçhizatçısı tarafından çözülebilir.

Makinede ağır bir koku oluşuyor.

Çok az deterjan kullanılmış olabilir. Üretici tarafından tavsiye edilen ölçüye uyunuz. Düzenli olarak makine temizleyicisi kullanınız. Satın almak için Profilo Yetkili Servisi ile iletişime geçiniz. Deterjan uygun değildir veya kaplaması zarar görmüş olabilir. Sadece bulaşık makinesinde yıkanabilen kapları kullanınız. Elektrik bağlantısı arızalı olabilir. Koku prizden geliyorsa, elektrik bağlantısını uzman bir kişiye kontrol ettiriniz. Eğer koku cihazdan geliyorsa, lütfen Profilo Yetkili Servisi ile iletişime geçiniz.

Sık sık düşük sıcaklıklı programda yıkama

Yüksek sıcaklıklı programları daha sık kullanınız. Düzenli olarak makine temizleyicisi kullanınız. Satın almak için Profilo Yetkili Servisi ile iletişime geçiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here