Samsung Bulaşık Makinesi Hata Kodu HE

0
183

Samsung Bulaşık Makinesi Hata Kodu HE Ekranda HE hata mesajını görürseniz, büyük olasılıkla, ısıtma elemanı veya ısıtıcı rölesinde bir sorun var. Gücü kesin ve bulaşık makinesini tezgahın altından çıkarın. Röle, bulaşık makinesinin sağ tarafında bulunur. Ulaşmak için sağdaki metal paneli çıkarın.

Samsung Bulaşık Makinesi Hata Kodu HE

Isıtma elemanını test etmek için alttan / önden ulaşabilirsiniz. Ancak, arkaya koyup tekme panelini çıkarmanız daha uygun olur. Samsung bulaşık makinelerinde kullanılan ısıtma elemanları ve rölelerin, ani (tankless) su ısıtıcılarının kullanıldığı evlerde bozulma eğiliminde olduğu anlaşılmıştır.

Bu su ısıtıcıları yoğun su akışı gerektirmez. Suyu ısıtmak için sadece minimum bir galon / dakika değeri yeterlidir. Gerekenden daha düşük bir GPM’ye sahip bulaşık makineleri var. Bunun sonucu dolum aşamasında sıcak su olmamasıdır. Bu, ısıtma sistemine aşırı yüklenmeye neden olur, çünkü ortalamanın üzerinde “açık” kalması gerekir. Sonuç olarak, ısıtma elemanı ve ısıtıcı rölesi erken arıza yapar.

Samsung bulaşık makinelerinin kazaları ortadan kalkması için çok zaman ve para gerektiriyor. Ancak çoğu durumda, ana çağırmaya gerek yoktur çünkü sorunu kendi başınıza hızlı bir şekilde çözebilirsiniz. Kodunuzu, aşağıda açıklanan Samsung bulaşık makinelerinin hata kodları listesinde bulun. Ayrıca, hatanın nedeni ve konudan nasıl kurtulacağınız hakkında bilgi verilecek. Uzman yardımı sadece karmaşık durumlarda gereklidir.

 HE

     Herhangi bir modda, Isıtıcı çalışmıyor.

  Isıtıcı çalıştırma adımında,

– İstediğinize ulaşmayın

sıc. 60 dakika boyunca.

1 . Isıtıcı veya sıcaklık sensörü arızalı.

2 . Isıtıcı çalışma basamağında Küvet içindeki su çok düşük.

3 . Düşük seviye Koruma cihazı çalışmıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here