Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu BE

0
163

Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu BE Bozuk bir çamaşır makinesi sizi sıkıyor mu? Düzeltmek için doğru yere geldiniz. Bu adım adım makaleler, makinenizin arızasının nedenini nasıl teşhis edeceğinizi öğretecek ve aynı zamanda kendiniz de onaracaksınız. kapı contalarına, sızan çamaşır makinenizi düzeltmek için hangi parçalara ihtiyaç duyduğunuza kadar her şeyi kapsarız.

Samsung Çamaşır Makinesi Hata Kodu BE

Samsung Bulaşık makinelerinde genellikle elektronik kontrollerde programlanan hata kodları bulunur. Kodlar, servis teknisyenlerinin cihazın ne tür bir sorunla karşılaştığını ve hangi parçanın hatalı olduğunu anlamalarına yardımcı olur. Hata kodlarını aynı şekilde kullanabilirsiniz ve birisinin yardımı olmadan bulaşık makinesini tamir edebilme ihtimaliniz vardır.  Örneğin, “6E” (veya “BE”) kodu tipik olarak bir düğme hatasını belirtir. Bunu düzeltmek için, sadece Ana PBA konektöründeki yoğuşma ve nemi gidermelisiniz.

Motor triyak hatası 

Bu, motora veya PCB’ye kısa devre olabilir Motor tako sinyalleri, 90RPM’den daha düşük işletim aralıklarında her 1 saniyede bir 300’den fazla girilirse, bu hata ortaya çıkar.

  •  Şebeke beslemesini kontrol edin
  • Ana kontrol modülünü kontrol edin
  • Ana tahrik motorunu kontrol edin

BE – Motor tiryak kısa hatası

Motor veya ana kontrol modülünde kısa devre olabilir ve bu hata koduna neden olabilir. Cihazı ana şebekeden kapatın ve 30 saniye bekleyin. Cihazı tekrar açınız ve yeni bir program başlatınız. Sorun devam ederse, lütfen müşteri destek ekibini arayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here