Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları

0
99
 

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme Samsung çamaşır kurutma makineniz çalışmıyor. Niye ya? Peki, ekran konsolunda neden olduğunu söyleyen kodlar var; Ancak, elbette, kullanım kılavuzunu kaybettiniz.

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları

Bu çizelge, Samsung kurutucu hata kodlarının şifresini çözmenize yardımcı olacak ve hatta belki de tamir teknisyeninin ziyaretini engelleyerek para kazanmanıza yardımcı olacaktır . Kurutma makinesini işletme modunda geri almak için herhangi bir şey yapmadan önce ilk adım kurutucunun fişini çekip tekrar takmadan önce en az 30 saniye beklemektir.

Bazen bunu yapmak, kurutucunun dahili anakartının sıfırlanmasına ve düzgün çalışmaya başlamasına yardımcı olur.

Samsung Kurutucu Hata Kodlarını Çözme

Arıza
Kodu
Giysi Kurutucu Problemi Onarım adımları
yap Kapı açık Bu kod göründüğünde, onarım kurutma kapağının sıkıca kapatılması kadar basit olabilir. Ancak, problemin düzgün çalışması için biraz daha fazla dikkat gerektirebilir.

  • Kapı anahtarını / kilidini temizleyerek başlayarak, düzgün bir şekilde kapanmasını engelleyen tüy veya kalıntıları temizleyin. Konektörleri temizlemek için pamuklu çubukla bir miktar sürtünme alkolü kullanın. Kurutma makinesinin çalışması için tam bir temas kurmaları gerekir. Bu işe yaramazsa:
  • Kurutucunun fişini çekin ve kapı kilidi / anahtar devresinde gevşek veya hasarlı kablo bağlantılarını kontrol edin. Gevşek veya kopuksa kabloları yeniden bağlayın veya hasar görmüşse kablo demetini değiştirin.
  • Kapı anahtarı hasarlı ise, değiştirilmelidir. Bu kapı anahtarlarının değiştirilmesi ve tamir çağrısından daha ucuzdur.
dF Kapı devresi hatası Bu kod, kapı açıklığına benzer, ancak kesinlikle biraz daha araştırmaya ihtiyaç duyacaktır.

  • Kurutucunun fişini çekin ve kapı / kilit anahtarı devresinde gevşek veya hasarlı kablo bağlantılarını kontrol edin. Kabloları yeniden takın veya yanmış veya hasarlı görünüyorsa kabloları değiştirin.
  • Tüm kapı kilidini / anahtarını değiştirmek gerekebilir.
Od Aşırı kuruma süresi Bu, sadece birkaç adımda çözmek için genellikle basittir:

  • İlk önce tiftik filtresini boşaltın . Lint filtresi, her çamaşır yıkandıktan sonra temizlenmelidir.
  • Nem sensörünü kurutucu tamburunun içinde bir miktar sürtünme alkolü ve pamuklu çubukla temizleyin. Kurutucu tabakaları kullanırsanız , sensörü kalıntı ile kaplar ve sensörü kandırmak suretiyle kuruma süresini uzatırlar.
  • Kurutma kanallarının ve havalandırma deliklerinin açıkolduğundan emin olmak için zaman ayırın ve ücretsiz olarak tıkanmış. Aşırı lif hava akışını engeller ve kurutucuyu sertleştirir.
  • Son olarak, kurutucuyu fişten çekin ve nem sensörü çubuğu kablo bağlantılarını kontrol edin. Gevşek kabloları yeniden bağlayın ve hasar görmüşse kablo veya sensör çubuğunu değiştirin.
FE Güç kaynağı ile ilgili sorun Kurutucu bir voltaj ölçer ile aldığınız voltajı test edebilirsiniz . Kurutucu 60 Hz güç alıyorsa, elektronik kontrol panosu arızalıdır ve değiştirilmesi gerekir. Bu bir profesyonel gerektirir. Bir elektrikçi veya elektrik güç tedarikçiniz, onarım randevusu için geldiklerinde elektrik güç kaynağınızın frekansını kontrol etmelidir.
tS veya tO Arızalı sıcaklık sensörü (elektriksel olarak kısa devre veya elektriksel olarak açık) Kurutucunun fişini çekin ve sıcaklık sensörünün veya termistörün direncini test etmek için bir volt / ohm metre kullanın. Direnç 40.000 ohm’dan fazlaysa, termistörü değiştirin.

Direnç 10,000 ohm ise, kablo demetini değiştirin. Bu sorunu çözmezse, elektronik kontrol panosu değiştirilmelidir.

hE veya HE Gaz kurutucu ısıtma hatası Kurutucu için gaz besleme kesme vanasının tamamen açık olduğunu kontrol ederek başlayın .

Kurutucuyu fişten çekin ve gaz vanası bobinlerindeki gevşek kablo bağlantılarını yeniden bağlayın veya hasar görmüşse kablo demetini değiştirin.

Bu sorunu çözmezse, bir servis teknisyenine gaz ısıtma sistemini kontrol ettirin.

hE veya HE Elektrikli kurutma ısıtma hatası İlk olarak, evinizin elektrik kutusundaki devre kesicilerin tetiklendiğini kontrol edin. Takıldıklarında sıfırla.

Ardından, kurutucuyu fişten çekin ve ısıtma elemanındaki kablo bağlantılarını kontrol edin. Gevşek kabloları yeniden bağlayın veya hasar görmüşse kablo demetini değiştirin.

Isıtma elemanını hasar açısından kontrol edin ve arızalı görünürse ısıtma elemanını değiştirin.

bE

 

Kontrol panelinde sıkışmış düğme Takılı düğmeyi serbest bırakmak için kontrol panelindeki tüm tuşlara basın. Takılan düğme serbest bırakılamazsa, kullanıcı arayüzü kontrolünü değiştirin.

Amazon.com’dan kurutucu yedek parçalarını bulabilirsiniz .

et Kontrol kartı hatası Kontrol panelini sıfırlamak için kurutucuyu beş dakika fişten çekerek başlayın. Kurutucuya gücü geri yükledikten sonra kod geri dönerse, elektronik kontrol panosunun değiştirilmesi gerekecektir.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here