Vestel Çamaşır Makinesi E04 Hata Kodu

0
71

Vestel Çamaşır Makinesi E04 Hata Kodu (Arıza) Nedeni Vestel çamaşır makinesi eğer E4 Hatası veriyorsa, bunun kaynağı çamaşır makinenizin prosestat’ında arıza olduğu anlamına gelmekte ve led ekranda E04 arıza kodunu göstermektedir. Yani bu arıza, makine içerisinde fazla su olduğunda fazlalığı tahliye etmeye çalışacaktır.

Vestel Çamaşır Makinesi E04 Hatası/Arıza Kodu

Her iki dakikada bir bu işlemi yapacak ve su tahliye pompa motorunu devreye sokacaktır. 5 defa denemeden sonra su tahliyesi yapamazsa hata kodunu verecektir.Aşağıdaki modeller, led ekranlı çamaşır makineleri olmasından dolayı, çamaşır makineniz arıza yaptığı zaman arızanın kodunu gösteren akıllı çamaşır makineleridir.

E04 Prosestat Arızalı Bu Hata Kodunda Çamaşır Makinesinin prosestat Arızalı anlıyoruz prosestat kazanın içine alınan su miktarını ölçer aşırı su alımında ise bu hatayı verir.

Vestel Çamaşır Makinesi E04 Hatası (Arıza) Çözümü Zamanla su tahliye motorunun elektrik bağlantıları gevşemiş olabilir yada su tahliye motorunda arıza yada su basıncını ölçen sensörde arıza meydana gelmiş olabilir. Makine alt tarafında bulunan kısmı kontrol ederek burada bir tıkanıklık var mı bunu kontrol edebilirsiniz. Vestel çamaşır makinesi E04 hata kodu gördüğünüzde yapmanız gereken makinenizin fişini çekerek, Vestel yetkili servisten teknik destek istemektir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here