Vestel Çamaşır Makinesi E05 Hata Kodu

0
192

Vestel Çamaşır Makinesi E05 Hata Kodu Vestel marka çamaşır makinesi eğer E5 Hatası veriyorsa, bunun kaynağı çamaşır makinenizin içindeki ısıtıcının arızalı olduğundan led ekranda E05 arıza kodunu göstermektedir. Bunun nedenlerinden birisi Kireçlenme olabilir. Diğer olası nedenler, rezistansta elektrik kaçağı olabilir. Bu hatayı gördüğünüzde derhal cihazınızın fişini elektrikten çekmenizi tavsiye ederiz.

Vestel Çamaşır Makinesi E05 Hata/Arıza Kodu

E05

Su Isıtma Hatası Makinenizin kazanda bulunan suyu ısıtamadığı için bu hatayı verir hatanın nedeni Rezistans veya NTC Denilen ısı sensörün den kaynaklıdır.

Makinenizin daha büyük sorunlarla karşılaşmaması için, fişini çekerek Vestel Yetkili servisinizden teknik destek istemenizdir. Bulunacağınız fiziki müdahaleler cihazınızda daha büyük hasarlara neden olabilir. Eğer çamaşır makinenizin garantisi devam ediyorsa hiç çekinmeden direk yetkili servisinize başvurun. Calgon tarzı kireç çözücü işinizi çözebilecekken diğer durumda cihazınıza daha büyük hasarlar verebilirsiniz. Elektrik kaçağı ciddi bir durum olduğundan teknik servisten yardım isteyiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here