Yamaç Paraşütü Hakkında Bilinmesi Gerekenler / Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatı

0
35

 

Yamaç paraşütü ilk zamanlar çekindiğim ama sonrasında ise uçtukça büyük keyif almaya başladığım güzel bir deneyim oldu benim için. Daha önce Tekirdağ Uçmakdere’de, Merzifon’da ve şimdi de Fethiye Babadağ’da olmak üzere 12 kez uçmuş oldum. Her seferinde inanılmaz heyecan ve büyük keyif aldım. Gökyüzünde olmaktan büyük  keyif aldığım uçuşun ise en güzel yanı ise kuşbakışı inanılmaz manzaralara şahitlik etmemdi. Özellikle Fethiye bu konuda yamaç paraşütün ülkemizde zirvesi diyebilirim. Babadağ’dan atlanılan 1200 metre, 1700 metre, 1800 metreden atlayışlar gerçekleştiriliyor. Tekirdağ Uçmakdere’den ise 250 ve 650 metrelik pistler mevcut. Ülkemizde ayrıca Kaş, Denizli, Kahramanmaraş, Ordu bildiğim yamaç paraşütünün atlayışların gerçekleştirildiği diğer yerler. Şimdi birazda teknik ve tecrübe deneyimleri sizlerle paylaşayım.

Ondan sonrası zaten kuş gibi özgürsünüz. Uçuşu tandem pilotunuz ile beraber gerçekleştiriyorsunuz. Fethiye’deki uçuşu yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Ayağınızda ayakkabı olması gerekmekte olduğunu belirtmekte fayda var. Yamaç paraşütü için bir yaş sınırlaması yok, keza Fethiye’deki atlayışımda önümde tandemsiz 13 yaşında çocuk atlayabiiyor. Nasıl bir duygu olduğunu varın siz düşünün artık. Fakat 100 -110 kilo ve üzerinin uçuşuna pek izin verilmiyor bilginize.


Extrem Spor Yamaç Paraşütü

Yağmurlu zamanlarda, çok bulutlu havalarda ve sert fırtınalı rüzgarlı havalarda ise kesinlikle yapılmamakta. Fiyat konusuna gelince Fethiye’deki atlayışlar 250 TL, Tekirdağ Uçmakdere’de ise 150 TL’ye yapılmakta. Atlayış sonrası ise uçuşunuzun görüntülerini cd ile tandem pilotunuzdan alabilirsiniz. Extrem sporu sevdiniz ise kurslarına gidip belgenizi aldıktan sonra artık atlayışınızı tandemsiz (pilotsuz) kendi başınıza gerçekleştirebilirsiniz.  Eğer yamaç paraşütü ile gökyüzünde süzülmek isterseniz size daha önce deneyimlediğim 2 pilot arkadaşın bilgilerini vermek isterim.

Fethiye – Tandem Pilot Muhammet Selçukoğlu : 0531 667 32 57

Uçmakdere – Deneyimli Tandem Pilot Bülent Öner : 0 532 511 84 70

Güvenli ve keyif dolu uçuşlarınız olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here